• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פוענח עוקץ הכספומטים: כך 2 צעירים מאשדוד גנבו רבע מיליון ש'

בברנז'ה NEWS פרסמנו בחודשים האחרונים לא מעט כתבות אודות באר שבעים ש''נעקצו'' ע''י שכפול כרטיס האשראי שלהם. חוקרי ההונאה במחוז הדרומי במשטרה חשפו שני צעירים מאשדוד, שגנבו כך רבע מיליון שקל

אחד החשודים בשעת מעשה (צילום: משטרת ישראל)

הותר לפירסום: חוקרי ההונאה של משטרת ישראל במחוז הדרומי חשפו את שיטת שכפול כרטיסי האשראי באמצעותה על פי החשד שני צעירים תושבי אשדוד גנבו כ- 250,000 ש״ח מכספומטים ברחבי הארץ. היום, שלישי, יוגש כנגדם כתב אישום.

בתום חקירה סמויה, שהחלה במרץ השנה, עצרו חוקרי ההונאה בתחילת החודש שני בחורים, תושבי אשדוד, בחשד ששכפלו כרטיסי אשראי, בעת משיכת הכסף על ידי בעל הכרטיס ומשכו כ -250,000 ש״ח בסך הכל. תחילתה של החקירה עם קבלת תלונה ביחידת ההונאה אודות חשד למשיכת כספים מכספומט שלא על ידי בעל הכרטיס. פעולות חקירה העלו כי מדובר ככל הנראה בדפוס החוזר על עצמו וליחידה הועברו תיקי חקירה מכל הארץ.

 אחד החשודים, כפי שנקלט במצלמת אבטחה (צילום: משטרת ישראל)

מהחקירה עלה כי בכספומטים הותקן צ׳יפ שהעתיק את נתוני הכרטיס ומצלמה הותקנה באיזור נסתר של לוח המקשים ולאחר מסחר שעות החשודים היו מגיעים, פורקים את הנתונים, צורבים אותם על גבי כרטיסים ריקים ומושכים באמצעותם כספים.

ב-1 ביולי נעצרו שני חשודים, בחורים בשנות ה-20 לחייהם, ובמהלך חיפוש בביתו של אחד מהם נחשפה מעבדה לזיוף כרטיסי חיוב, עשרות כרטיסי אשראי מזוייפים, מוכנים לשימוש ועשרות אלפי שקלים במזומן. מעצרם של השניים הוארך מעת לעת והיום צפויה חטיבת התביעות דרום של משטרת ישראל  להגיש כנגד השניים כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

כספומט ששוכפל בנווה זאב (צילום ארכיון: יואב קוסט)​​​​​​​

בברנז'ה NEWS דיווחנו אודות מכשירי כספומט שבהם נמצאו מכשירי שכפול בשכונות שונות בעיר, בנווה זאב, במרכז אורן ובשכונה ה', בין היתר. בין היתר, עלו לרשתות החברתיות צילומי השבבים שהותקנו בפתח הכנסת הכרטיס. באחד המקרים, סיפר דניאל כי משך כסף במרכז אורן וגילה משיכות בסך מאות שקלים שבוצעו ממכשיר באשדוד. בסופו של דבר הוא זוכה על ידי חברת האשראי בגין הכספים שנגנבו ממנו, אך לפני כן עברו עליו ימים לא קלים.

''משטרת ישראל תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כנגד מי שמעורב במקרי הונאה, של אזרחים נורמטיביים ותביא למיצוי הדין עימם, לצד זאת ציינו במשטרה- אנו ממליצים בעת משיכת כסף מהכספומט להקפיד להסתיר את הקוד הסודי. במידה ועולה חשד כלשהו, יש לדווח מיידית למשטרה'', נמסר.

קרא עוד:

עוקץ הכספומטים בב''ש: משכו כסף, כרטיסם שוכפל - ונגנבו מהם מאות שקלים

עוקץ הכספומטים בב''ש נמשך: מקרה חדש בנווה זאב

תגובות

End of content

No more pages to load