• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחבל חדר לישראל וירה על כוח צה''ל, 3 חיילים נפצעו

במהלך הלילה הוכרזה כוננות ביישובי עוטף עזה בעקבות תקרית ירי. המחבל חדר לשטח ישראל, ירה על כוח צה''ל ופצע 3 חיילים - וחוסל

כוחות צה''ל, הלילה, במהלך התקרית (צילום: דובר צה''ל)

תקרית ירי על גבול הרצועה: 3 לוחמי צה''ל נפצעו מאש מחבל שניסה לחדור לשטח ישראל. במהלך הלילה, לוחמי צה"ל זיהו חשוד מתקרב לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. בעקבות הזיהוי במערכות הוקפצו כוחות לאזור והוכרזה כוננות. בחלק מהיישובים התושבים הונחו להישאר בבתיהם.

וידאו: תיעוד הירי (טוויטר), צה''ל בזירת האירוע (דובר צה''ל)
​​​​​​​


מחקירה ראשונית עולה כי לאחר שחצה את גדר המערכת לשטח ישראל ביצע המחבל ירי לעבר הלוחמים. הלוחמים איתרו את המחבל ופתחו באש לעברו. המחבל נהרג מירי כוחות צה"ל. עמדת חמאס הותקפה על ידי טנק במהלך האירוע. מספר צירים נחסמו וכוחות תגבור נוספים אבטחו את הישובים הסמוכים.  בצה''ל אומרים כי כלל האירוע התרחש במרחב הגבול.

באירוע נפצע קצין צה"ל באורח בינוני ושני לוחמים נוספים נפצעו באורח קל, מירי שבוצע לעברם על ידי המחבל.  הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים והודעה נמסרה למשפחות. מסורוקה נמסר כי שני חיילים במצב קל שוחררו לביתם. פצוע אחד במצב בינוני נותח ואושפז במחלקה האורתפדית בבית החולים.

המחבל שחוסל הלילה (תקשורת עזתית, הועלה ע''י קודקוד), עמדת חמאס שהופצצה​​​​​​​

כלי תקשורת בעזה מפרסמים הבוקר כי המחבל שנורה על ידי כוח צה''ל הוא האני אבו צלאח, איש חמאס. הבוקר פורסמו גם צילומים של עמדת חמאס שהופצצה הבוקר, מבנה פחונים שימש את חמאס סמוך לגבול.

תגובות

End of content

No more pages to load