• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חונים ברמות? תיזהרו מהדוקרנים הלא מסומנים

תושבת באר שבע הגיעה למתחם בו יש משרדים ודירות, ביקשה לחנות - ועלתה על דוקרנים. ''למה אין פה סימון? לו הייתי יודעת, הייתי חונה במקום אחר. מי יפצה אותי עכשיו? מה, כל אחד יכול לשים דוקרנים?''

דוקרנים ברחוב יוסף תקוע (צילום סלולרי)

ט', תושבת באר שבע, ביקשה לחנות במתחם ברחוב יוסף תקוע 53, בשכונת רמות, בו יש גם עסקים - והופתעה כאשר שמעה את גלגל מכוניתה מתפוצץ. כשיצא מהרכב, ראתה שבכניסה למתחם הוצבו דוקרנים, אך לא הוצב כל שילוט המזהיר מפניהם. היא נאלצה לבזבז זמן רב בתיקון התקר בגלגל, ביקון הגלגל עצמו, נזק של מאות שקלים. ''במקום בו החניה אסורה שמים שילוט מאיר עיניים ומציינים בפירוש שיש במקום דוקרנים. אני גם מקווה שדוקרנים, העלולים לגרום נזקים לרכב, מוצבים באישור ובפיקוח ולא כל אחד יכול לשים דוקרנים על דעת עצמו''.

אין סימון אזהרה. הכניסה לרחוב  והרכב המפונצ'ר (צילום סלולרי)

מחסומי דוקרנים נמכרים באופן חופשי. אמנם החוק ברור מאוד באשר להצבת בשטחי ציבור (תקנות התעבורה, תשכ"א-1961), כשהדבר נוגע לשטחים בבעלות פרטית, המצב פחות ברור ומי שצריכים להציב את הסימון על הדוקרנים, הם הדיירים. ''אבל לא מסומן שזה שטח פרטי וגם אם זה שטח פרטי, חייבים לשים סימון. גם אם אני טועה ונכנסת לחניה (שלא מסומנת), זה לא צריך להיגמר בנזק לרכב. צריך להיזהר בשכונה הזו ובכלל בבאר שבע. אני לא מבינה למה לא מסמנים''.

הנזק לגלגל (צילום סלולרי)​​​​​​​

עיריית ב''ש: ''מדובר במגרש פרטי''
​​​​​

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: ''מדובר במגרש פרטי. דיירי המקום רשאים לסגור את הכניסה למגרש הפרטי שלהם ולהציב אלמנטים לאיסור כניסת רכבים זרים אל המתחם. בכל הקשור להצבת שילוט או אחר, כפי שצויין מדובר במגרש פרטי האחריות חלה על דיירי המקום לפעול בהתאם ולהציב שילוט מתאים''. 


תגובות

End of content

No more pages to load