• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חבלה על הבוקר: צמיגיהן של עשרות מכוניות נוקבו בשכונה ב'

דיירי הרחובות בצלאל ואיינשטיין, בשכונה ב', התעוררו הבוקר להפתעה לא נעימה: צמיגי כל המכוניות במקום נוקבו - ועל החלונות הודבקו פתקים לפנות למשטרה. תושב באר שבע בן 29 נעצר בשעת מעשה

עשרות מכוניות עם צמיגים מנוקבים (צילום: אסף דיין / באר שבע ביחד)

''יצאתי בבוקר מהבית ולא האמנתי: כל המכוניות ברחוב פונצ'רו אחת אחת. בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה בבאר שבע'', מספר אורן, תושב שכונה ב', שהיה אמור לשים את הילדים במסגרות ולצאת לעבודה והבוקר יזדקק למונית יקרה. החבלה חסרת התקדים התרחשה רק בשני רחובות: איינשטיין ובצלאל, בשכונה ב'. מדובר בשני רחובות שקטים, המאוכלסים על ידי משפחות, אוכלוסיה ותיקה וסטודנטים.

מי שביצע את החבלה עבד מהר ובשיטתיות. הוא עבר מכונית מכונית ופגע בגלגל, בחפץ חד. מדובר בנזק המוערך במאות שקלים לכל רכב, שספק אם יכוסה במלואו על ידי חברות הביטוח. מדובר גם בביטוי נוסף לאובדן תחושת הביטחון בבאר שבע, עליה מתריעים התושבים ובאה לידי ביטוי גם בדוח שפרסמה הלשכה המרכזית לסטיסטיקה. 

''בואו למשטרה להגיש תלונה''. פתקים על כל כלי הרכב (צילום: כנרת באומן / באר שבע ביחד)

 מממצאים ראשוניים של סקר הביטחון האישי שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עולה כי בערים הגדולות שבהן 200,000 תושבים ויותר, באר שבע היא העיר שבה שיעור העבירות כלפי הדירה הוא הגבוה ביותר. ל- 11.5% ממשקי הבית פרצו או גנבו דבר מה מדירת המגורים. כמו כן, ממצאי הסקר מראים כי בבאר שבע תחושת הביטחון ללכת לבד באזור המגורים בשעות החשיכה היא הנמוכה ביותר.

(צילום: אסף דיין / באר שבע ביחד)

לשכנים במקום אין מושג מי יכול היה לעולל מעשה כזה ומה מניעיו, אך רבים לא תולים תקווה בכך שמערכת החוק תחמיר עימו: ''גם אם ייעצרו אותם, ההורים שלהם יקבלו אותם אחר כך עם שטיח אדום ושמפניה'', אומרת הילי, תושבת השכונה. ''פשוט בושה. הייתי שם את הנער שנתפס בפנצ'ריה, שיתקן את כל הגלגלים שהוא פינצ'ר. אולי ככה ילמד בדרך הקשה שעל שטויות צריך לשלם. אבל במדינתנו היקרה פשוט ייסגרו את התיק מחוסר עניין ובעלי הרכבים יצטרכו להתמודד עם תיקון התקרים בגלגלי הרכב'', אומר אבי. 

באשר לזהות הפוגעים ברכב, השכנים תמימי דעים כי מדובר ב''נערים ערסים'': ''הכל מתחיל בחינוך בבית. נוער ששווה לתחת ופחות מזה. לא יצא מהם כלום, כלומניקים אפסים. החיים שלהם בזבל בתי סוהר ופשיעה. לתפארת ההורים המאושרים - אחלה חינוך'', אומר בני.  הבוקר ניגשו עשרות שכנים למשטרת באר שבע, להגיש תלונה. כעבור מספר שעות נעצר חשוד במעשה, תושב באר שבע בן 29, שטען כי עשה את המעשה כי ''השכנים עצבנו אותו''.

הסכין ששימשה את החשוד במעשה (צילום: משטרת ישראל)


בשני הרבעונים הראשונים של 2019 נגנבו בבאר שבע 408 כלי רכב והתרחשו 476 מקרי גניבה מכלי רכב. על פי מפת ה-GIS של עיריית באר שבע, אין בשכונה מצלמות אבטחה עירוניות. המצלמות הקרובות נמצאות בבית ספר עמל ובדרך המשחררים.

עידכון, 10:33: המשטרה פרסמה הודעה על פיה, בעקבות דיווח מוקד 100 אודות אדם מעורר חשד בבאר שבע שוטרים פתחו בסריקות ועצרו חשוד בשעת מעשה ניקוב צמיגיהם של עשרות כלי רכב בשכונה ב'.  היום לפנות בוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות אדם חשוד ברח' איינשטיין/שח"ל ורחובות סמוכים בבאר שבע. שוטרים שהגיעו למקום פתחו בסריקות ועצרו בשעת מעשה חשוד כשהוא מנקב צמיגי רכב. השוטרים תפסו מידו את הסכין, לשאלתם ענה כי השכנים עצבנו אותו ולכן ניקב. החשוד, תושב העיר בן 29, יובא לבימ"ש השלום בבאר שבע. "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל פגיעה ברכוש ופועלת להרחיק את החשודים בעבירות אלו מהמרחב הציבורי", כך נמסר מהמשטרה. ''אנו פונים לציבור לסור לתחנת המשטרה ולדווח אודות חשד לניקוב צמיגי רכב באזור הרחובות שנמסרו בהודעה''. 


קרא עוד:

עיר לא בטוחה: אחד מכל 10 בתים בבאר שבע נפל קורבן לפריצה

תגובות

End of content

No more pages to load