• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: הרוע בהתגלמותו - רעולי פנים גונבים ומשחיתים את צער בעלי חיים

בלילה שבין שבת לראשון, פרצו רעולי פנים למתקני צער בעלי חיים בב''ש, זרעו הרס וגנבו כסף שהיה מיועד להצלת בעלי חיים. העמותה פונה לעזרת הציבור, על מנת שתוכל להמשיך במלאכת הקודש שלה

הפורצים בשעת מעשה (צילום מצלמת אבטחה)

הרוע בהתגלמותו: אלמונים, רעולי פנים, פרצו במלך סוף השבוע למשרדי ומתקן צער בעלי חיים, הממוקמים באזור התעשייה, בשכונה ג' בבאר שבע, זרעו הרס במקום, וגנבו סכום של כ-6,500 שקלים, שהיו מיועדים להצלת בעלי חיים. העמותה הבאר שבעית הותיקה, שהוקמה על ידי נלי לבידנסקי ז''ל, מצילה ומטפלת באלפי כלבים וחתולים נטושים, מעניקה להם טיפולים רפואיים מצילי חיים לפי הצורך ודואגת להם לבתים חיים ואומנות, בין היתר בימי אימוץ. הפריצה גרמה למקום ולמתנדביו נזק גדול.

וידאו: תיעוד הפריצה לצער בעלי חיים בב''ש, כפי שנקלט במצלמות האבטחה (עריכה: דני בלר)
​​​​​​​


הפורצים רעולי הפנים נקלטו במצלמות האבטחה במקום. על פי השעון בסרטון, הפריצה התרחשה מעט אחרי חצות, במוצאי שבת. תחילה, זרקו הפורצים שני כלבים לתוך המתחם, ככל הנראה על מנת לבדוק אם האזעקה מופעלת. כםי שנראה בסרטון, החבורה קפצה פנימה, עקרה את הכספת, זרעה הרס, גנבה טלפון, שהיה מיועד לתעד את הכלבים במקום והשחיתה ציוד. הם סיימו את מלאכתם תוך כמה דקות, השליכו תיק ובו הכסף והציוד הגנוב מחוץ לגדרות המתקן ונעלמו מהמקום לכיוון שטח סמוך, שאינו מואר. 

הפורצים זרעו הרס במקום (צילום פרטי)

עמותת צער בעלי חיים נוסדה בסוף שנות השבעים על ידי נלי לבידנסקי ז''ל, והייתה פועלת בשטח מחוץ לבאר שבע הבנויה דאז, כיום נאות לון. נלי, ביחד עם מתנדבים, בהם תלמידים, בני נוער ובוגרים, הייתה מטפלת במסירות בבעלי חיים נטושים, כלבים וחתולים והייתה ידועה בבאר שבע כ''אימא'' ו''המלאכית'' של בעלי החיים. היא טיפלה בבעלי החיים במתקן אותו בנתה במו ידיה ואשר המשיכה לנהל אותו גם כאשר כבר לא הייתה בקו הבריאות. גם בביתה דאז, במה שהיום הוא שכונה ו' החדשה, היא ובעלה ד''ר נטליו ז''ל, היו מטפלים בבעלי חיים. נלי הייתה מנחילה בבני נוער בבאר שבע את אהבת בעלי החיים וגם ערכים של אהבת האדם ושמירה על הטבע. גם אז, המתקן הדל של העמותה סבל מהתנכלויות ולא אחת נלי נרגמה באבנים על ידי נוער עבריין שהיה מגיע בשעות החשיכה. 

רוחה בן דהן, מנכ''לית צער בעלי חיים בבאר שבע (צילום פרטי)​​​​​​​

גם כיום, עמותת צער בעלי חיים בבאר שבע מתקשה מאוד כלכלית, למרות שהצוות והמתנדבים עושים עבודת קודש של ממש.  מנכ"לית העמותה, רוחה בן דהן, הייתה המומה כאשר גילתה את החורבן שהשאירו אחריהם הפורצים: ''הנזק גדול. אנחנו עובדים מאוד קשה ובאמצעים דלים, על מנת להציל בעלי חיים. מגיעה חבורה של פושעים וזורעת חורבן במקום. אני לא יודעת איך נוכל להתאושש ללא עזרת הציבור''. ''איני מבינה מי יכול לעולל דבר נורא כזה. מי ירצה לפגוע בעמותה שמצילה בעלי חיים'', אומרת בן דהן. 

העמותה פרסמה חשבון בנק אליו ניתן להעביר תרומות: בנק לאומי סניף 922 חשבון מספר 50048365 באר שבע.

הטלפון של העמותה נגנב גם הוא ויש מספר חדש, לכל מי שרוצה לסייע לצער בעלי חיים באר שבע בשעה הקשה: 052-6855504 

העמותה זקוקה לסיוע מיידי על מנת שתוכל המשיך לתפקד ופונה  בבקשה לעזרה.

תגובות

End of content

No more pages to load