• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלעדי: ממשלת המעבר תוקעת מיגון כיתות בב''ש - 340 תלמידים ללא מענה

מחלופת מכתבים שהגיעה לידי ברנז'ה NEWS עולה, כי עיריית באר שבע פונה בבקשה למגן כיתות בעיר, והרשויות מעבירות את האחריות אחת לשניה - ומאות תלמידים בב''ש ללא פתרונות מיגון

אבוהב, פרץ ומרגי, בישיבה (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

וועדת החינוך של הכנסת, בראשותו של היו"ר הזמני ח"כ יעקב מרגי, דנה היום, שני, בהיערכות משרד החינוך לקראת שנת הלימודים הבאה. בישיבה נכח גם שר החינוך הזמני, הרב רפי פרץ ומנכ"ל משרדו שמואל אבואב.

במהלך הישיבה נחשפה עובדה מטרידה במיוחד, ע''י ח"כ עומר ינקלביץ (כחול לבן), שפנתה למנכ"ל המשרד: "לא קיימות בפריפרייה תוכניות לנוער נושר ויש בעיית צוהרונים. אדוני המנכ"ל, שלחתי לכם מכתב בנושא של היעדר מיגון במוסדות חינוך בעיקר בגנים בבאר שבע שאין להם תוכנית מיגון. יש לי את כל ההתכתבויות. משרד החינוך שולח לפיקוד העורף וזה שולח לעירייה ותכלס ילדים נכנסים למקומות לא ממוגנים. משרד החינוך חייב לבדוק ולפקח אני אשמח לשבת עם אדוני ולהראות לו את שורת ההתכתבויות".

לברנז'ה NEWS אמרה ינקלביץ: "גם היום לחלק מהגנים ולבתי הספר בבאר שבע וישובי הדרום אין תוכנית מיגון הם פונים ומבקשים סיוע אבל כל רשות מטילה את האחריות על משרד אחר בשנת הלימודים הקרובה 340 תלמידים הולכים להיכנס לכיתות לא ממוגנות".

כבר ב-19 ינואר פנו ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' וסגנית ראש עיריית באר שבע והממונה על תיק החינוך, ד''ר חפצי זוהר, למפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי.  הם פנו למשרד החינוך, אך משרד חינוך הפנה אותה לפיקוד העורף. ב-7 לפברואר הם מקבלים את תשובת פיקוד העורף, שמבהיר כי האחריות על המיגון היא על הרשות המקומית ומשרד החינוך. כפי שזה עלה בישיבה, הנושא טרם קיבל פתרון.

פניית העירייה - והתשובה של פיקוד העורף (צילומים: משה פריאל)
​​​​​​​

הישיבה נערכה באווירת ערב בחירות משוסעת, מתוחה ורגישה באולם "נגב", הנחשב לגדול בין אולמות הבית. בישיבה נרשמה נוכחות מלאה. האולם היה מלא מפה לפה בחברי הכנסת חברי וועדת החינוך, נציגי משרדי המשלה והרשויות המקומיות פעילים חברתיים ואחרים. פתח את הישיבה שר החינוך פרץ: "נכנסתי לתפקיד לפני כחודש אני מתרגש מניווט הספינה החינוכית ואני מתכונן לשמור על יציבות המערכת. לאור אירועי הקיץ שהציבו בפנינו תמרור אזהרה תוקדש שנת הלימודים הבאה לנושא "הערבות ההדדית .אנחנו רוצים לכונן כאן חברה מוסרית שתעלה על נס את הערבות ההדדית אני מאמין בחינוך שוויוני ואהיה שר החינוך של כולם".

ח"כ מיכאל ביטון (כחול לבן) לשעבר ראש מועצת ירוחם: "יש חינוך עצמאי, יש חינוך התישבותי ,יש חינוך תורני אבל אין מינהל לחינוך ממלכתי מדוע שלא יהיה מינהל לחינוך ממלכתי כללי שנדע שכל ילד במדינת ישראל שווה".

ח"כ עוזי דיין (ליכוד) שיבח את משרד החינוך: "אני רוצה לחזק את ידי משרד החינוך במאמץ שלו שמדינת ישראת תהיה יותר יהודית ויותר דמוקרטית. אני יודע שזה לא כל כך פופולרי במקומות מסוימים", הוסיף.

ואיך אפשר בלי המנטרה הקבועה יו"ר הסתדרות המורים יפה בן דוד שהדגישה: "שנת הלימודים לא תפתח אם לא הסתיים נושא פנסיית המורים וימי המחלה .כולם מדברים על ההון האנושי של מערכת החינוך במדינת ישראל אך לצערנו דיבורים לחוד ומעשים לחוד .הנושא המרכזי הוא מעמד המורה אם זה יהיה בחקיקה דברים יזוזו ואם לאמאומה לא השתנה חסרים למעלה מ-500 עובדי הוראה במקצועות הפרא רפואיים בדרום ובצפון".

צעיר  הדוברים, עמית ריבק, יו"ר מועצת התלמידים ביקש וכמעט התחנן בפני חברי הכנסת: "המודל לחיקוי שאתם תציגו בבחירות הקרובות הוא המודל שבני הנוער רואים כל פעם שאתם מדברים אנחנו מבקשים מכם לזכור שגם בני הנוער רואים מסרים אלה".

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי ציין: "קודמו שינויים רבים במערכת החינוךצבמהלך הכנסת ה20 והם נעשו בשתופי פעולה עם משרד החינוך השלטון המקומי וארגוני המורים מערכת החינוך מתקיימת בשילוב ידיים של גורמים רבים".

תגובות

End of content

No more pages to load