• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אם תרצו'' באו לסייר בנגב - וחזרו לרכבים מפונצ'רים

ח''כ אריאל קלנר מהליכוד בא לסייר בין הכפרים הלא מוכרים בנגב, יחד עם אנשי אם תרצו ורגבים. כשחזרו מתצפית ליד לקיה, גילו שחתכו להם את הצמיגים

מחליף גלגל, ח''כ קלנר (צילום: טוויטר)

זכו בשיעור על המציאות בנגב: ח"כ אריאל קלנר הגיע לביקור היכרות, במהלכו ערך סיור עם אנשי תנועת רגבים ואם תרצו, בנושא ההשתלטות הבדואית על קרקעות בנגב, לתפיסתו. באיזור לקיה ציפתה להם הפתעה: כשחזרו מהתצפית, גילו כי כל הגלגלים בכלי הרכב שלהם פונצ'רו.

ח"כ קלנר גם הצביע על האשמים, לדעתו: "גילויי האלימות באזור לקיה והניסיון לשים לנו מקלות בגלגלים, תרתי משמע, לא ירתיעו אותנו ואנחנו נמשיך בכל הכוח. שמחתי להגיע לנגב יחד עם תנועת אם תרצו ורגבים לסיור נוסף כחלק מהמאמץ שלי באופן אישי ושל הממשלה לחיזוק הריבונות והמשילות באזור", אמר. עם זאת, כנראה שהרבה משילות אין לממשלה הנוכחית בנגב: מדי שנה נוספים באיזור כ-3,000 מבנים לא חוקיים, על פי הערכת אנשי השטח של רגבים. לדעתם, לא מדובר בהתיישבות ממניעים לאומניים, אלא מטעמי נוחות: רוב ההרחבות הן ליד יישובים לא מוכרים קיימים. ניסיונות הסדרה שנעשו בעבר לא צלחו, מכל מיני סיבות ורק במקרים מעטים הגיעו כל הצדדים לכדי הסכמה מלאה. 

בין היתר, לא צלחו ניסיונות הסדרה כי ההתיישבות המוצעת לא התאימה, כי ניסו ליישב יחדיו שני שבטים שלא מסתדרים איש עם רעהו וגם, כי עשרות שנים לא הוצעו לתושבי הכפרים הבלתי מוכרים פתרונות רציניים, אלא יותר כיבוי שריפות באופן זמני, שבינתיים הפך לקבוע, מחוסר ברירה. 

תגובות

End of content

No more pages to load