• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תושבים בשכונת דרום: ''נחנקים מסירחון... ריח של ביוב''

שבת לא נעימה: תושבים בשכונת דרום ושכונות סמוכות מתלוננים הערב על ריח חזק של ביוב. ''נחנקתי, לא יכולה לנשום'', מספרת תושבת נווה זאב. בעבר, התגלו מסביב לעיר מוקדים בהם הועלתה באש אשפה

תושבים מדווחים על סירחון (צילומים בהדמיה: גוגל מפות, Aqua Mechanical / CC BY 2.0)

השבת לא מריחה משהו: משעה 23:00 לערך, תושבים בשכונת דרום ונווה זאב מתלוננים על ריח חזק של ביוב. ''יצאתי לטייל עם הכלבים שלי וממש נחנקתי'', אומר יוסף. ''זה ריח שמגיע מאיזור נווה זאב והנחל''. תושבת מנווה זאב סיפרה כי הריח חזר על עצמו כמה פעמים במהלך החודש האחרון: ''נמאס כבר מהריחות האלה. אין פיקוח ואין אכיפה ואנחנו נחנקים''.

למרות שדרך קבע התושבים מאשימים את התעשייה במכות הסירחון בבאר שבע, לא אחת אלה באים משריפת אשפה בסביבת העיר, באתרים פיראטיים. למרות האכיפה, מדי יום מגיעות לנגב משאיות אשפה פיראטיות המשליכות טונות של זבל בשטחים פתוחים ללא פיקוח. בין היתר, האתר הנטוש שפעם היווה את שכונת הקראוונים של נחל בקע הפך למזבלה בה מושלכים, ללא פיקוח, אסבסט, פגרי בעלי חיים ואשפה לסוגיה. מחוץ לבאר שבע, אשפת ביניין וגם פרש בעלי חיים מושלך באוויר הפתוח ותלוי במידות החום וכיוון הרוח, הריחות מגיעים לשכונות שונות בעיר.  תלונות בדבר מכות ריח התקבלו במערכת ברנז'ה NEWS לא אחת.

תגובות

End of content

No more pages to load