• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''חגגה לנו על כרטיס האשראי באלפי שקלים'': הסיוט של משפחת א' מב''ש

סוף שבוע לא נעים עבר על משפחת א', מבאר שבע: אבי המשפחה יצא לקניות וכרטיס האשראי נפל מכיסו. לקוחה שעמדה אחריו לקחה אותו ויצאה לחגוג בפיצוציות בעיר - והסבירה: ''אני מצטערת, הייתי צריכה מטרנות וטיטולים''

משלמת בכרטיס בפיצוציה (צילום: מצלמת אבטחה)

בני הזוג א' מוכרים היטב בבאר שבע: אם המשפחה עוסקת הרבה בנתינה למען נזקקים וכל בני הבית מצטרפים אליה. פעם זה ילדים בעלי צרכים מיוחדים, פעם אחרת חיילים בגבול עזה או משפחות נזקקות לקראת החג. ביום שישי, בין העבודה, הבישולים וההכנות לשבת, יצא אבי המשפחה לעשות קניות ברשת מרכולים גדולה. הוא עזב את הקופה עמוס בשקיות לא שם לב שכרטיס האשראי נפל מכיסו.

וידאו: תיעוד רכישה באחת הפיצוציות, שנקלט במצלמת האבטחה
 


''היא ככל הנראה עמדה אחרי בעלי'', מספרת פ'. ''במקום להחזיר את הכרטיס, שזה מה שכל באר שבעי היה עושה, היא לקחה את הכרטיס ויצאה לחגוג בפיצוציות. ''קיבלנו התרעה מחברת האשראי שמישהו מנסה לבצע עסקה חריגה ולאחר מכן קיבלנו הודעות על חיובים נוספים. מיד יצאנו לבתי העסק, לבדוק אם רואים מי רצה לעשות שימוש הכרטיס. למזלנו, הגברת נקלטה במצלמת האבטחה''.

חלק מהודעה מאוד ארוכה ש-פ' קיבלה הבוקר מפרופיל מזויף (צילום מסך)​​​​​​​

''הגשנו תלונה במשטרה וכן התחלנו בהליך מול חברת האשראי, אבל יש מוצרים שכן חוייבנו עליהם. הבוקר, קיבלתי הודעה במסנג'ר, מפרופיל מזוייף, בו האישה שקנתה וודקה, וויסקי וסיגריות באלפי שקלים, מתחננת שלא נערב את הרשויות, כי היא לדבריה במצב קשה. היא ניסתה להסביר שקנתה את הכל במטרה למכור ולגייס כסף למטרנות וטיטולים, שיש לה תינוקות חולים בבית ושהיא מוכנה להביא את כל הסחורה אליי, כדי שאני אחזיר לחנויות. עד שחברת האשראי הצליחה לעלות על כך שיש עסקאות חריגות בכרטיס, היא הספיקה לחגוג בכמה פיצוציות וקנתה מוצרים יקרים: אלכוהול, סיגריות ועוד''.

''אני ממש בהלם שמישהו ינסה לנהוג כך. קודם כל, לקחת כרטיס לא לו. שנית, ללכת לפיצוציות ולחגוג - במקום לבקש עזרה, אם מצבה באמת כל כך קשה. היא מתועדת במצלמות אבטחה. אני אמורה להחזיר את המוצרים שהיא קנתה בכרטיס?'', שואלת פ'. 

בינתיים, צפוי הליך שיימשך כמה ימים, עד שבעל הכרטיס יזוכה. האישה אשר לקחה את הכרטיס יצרה קשר עם פ'. היא הציגה את עצמה כ''אישה נורמטיבית ממשפחה דתית'' והסבירה שנקלעה לנסיבות קשות ובסך הכל רצתה להעביר את הכרטיס במקומות שלא בודקים כל כך הרבה, לקנות מוצרים יקרים ולמכור אותם לאחר מכן. ''אין מה שיכפר על המעשה שלי, אני מבינה שזה גזל'', היא אמרה בהודעה מאוד ארוכה ששלחה הבוקר''.

פ', כאמור, הגישה תלונה במשטרה ואינה מתכוונת לעבור על כך לסדר היום.  גניבות אשראי אינן נדירות בבאר שבע: רק לאחרונה נעצרו חשודים בזיוף של כרטיסי אשראי וגניבת עשרות אלפי שקלים. 

תגובות

End of content

No more pages to load