• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מהם הימים המסוכנים ביותר בכבישי באר שבע?

עמותת אור ירוק בדקה באיזה ימים מתרחשות הכי הרבה תאונות דרכים בבאר שבע - ומאיזה הסיבות. לא במקרה, התאונות קורות בימים הלחוצים ביותר

ירת תאונה (צילום ארכיון: עומרי ביטון, תיעוד מבצעי מד''א)

יום ראשון הוא המסוכן ביותר בכבישי באר שבע - כך עולה מבדיקה שערכה עמותת אור ירוק ומבוססת על נתוני משטרת ישראל. על יפ הבדיקה, ראשון וחמישי הם ימים עמוסים מאוד וגם הכי מסוכנים בעיר: חיילים הנוסעים לבסיסים, סטודנטים החוזרים או נוסעים הביתה. מחוסר ברירה, רבים עושים זאת ברכב פרטי - השבוע, למשל, תדירות הקווים הופחת באופן ניכר בשל היעדרות חלק מהנהגים בגלל חג עיד אל-אדחה. 

בבאר שבע נמצא כי היום המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא יום ראשון בו נפגעו 493 בני אדם בין השנים 2014-2018, הבא אחריו במסוכנות הוא יום חמישי בו נפגעו 481 בני אדם. על פי ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס בבחינה של חמש השנים האחרונות (2014-2018), עולה כי היום בשבוע בו המסוכנות הגבוהה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בכבישי הארץ הוא דווקא יום חמישי.

בחמש השנים האחרונות נפגעו בימי חמישי 19,063 בני אדם בתאונות דרכים, היום הבא אחריו במסוכנות הוא יום ראשון בו נפגעו 18,813 בני אדם בתאונות. היום בו המסוכנות היא הנמוכה ביותר הוא יום שבת כאשר בחמש השנים האחרונות נפגעו בתאונות ביום שבת 13,651 בני אדם.

כאשר בוחנים את חומרת הפגיעה, דווקא יום ראשון הוא הקטלני ביותר – הכי הרבה בני אדם (276) נהרגו בימי ראשון, בימי שישי בין השנים 2014-2018 נהרגו 272 בני אדם ובימי שבת הכי פחות הרוגים - 185 הרוגים.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בחינת הימים מרובי הנפגעים בכל עיר ועיר יכולה לסייע לכלל הגופים האמונים על הבטיחות בדרכים ובהם משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, ראשי הערים וגורמי האכיפה, לזהות את המאפיינים הייחודיים ולפעול באופן ממוקד יותר לשיפור מצב הבטיחות. הנתונים הללו יחד עם המידע לגבי מיקום התאונות בערים יכולים לשמש כלי יעיל במאבק בתאונות הדרכים ולצמצום מספר התאונות והנפגעים. על גורמי הבטיחות לבחון את הסיבות האפשריות להיפגעות מוגברת דווקא בימים מסוימים ועל בסיס זה למצוא את הדרכים המיטביות להקטנת כמות התאונות והנפגעים".

תגובות

End of content

No more pages to load