• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יש לכם רב קו? ייתכן שהוא פג תוקף

לכרטיסי הרב קו תוקף של 8 שנים מהיום שהונפקו, אבל אף אחד לא טרח ליידע את המנויים ורבים נתקעים ללא אמצעי תשלום בזמן הנסיעה וצפויים לקנס. בינתיים בשורה: הטענת רב קו גם לבעלי אייפון

כרטיסי רב קו (צילום: דני בלר)

הרב קו הגיח לחיינו לפני שמונה שנים ובימים אלה כרטיסים רבים, שהונפקו אז, הפכו לפגי תוקף. כאשר הכרטיס הופך לפג תוקף, לא ניתן לעשות בו שימוש, גם אם יש בו הסדרי נסיעה. זה יכול לקרות ללא הודעה מוקדמת וגם לסבך את הנוסע מול פקח. הכי גרוע, אם על הכרטיס היה טעון הסדר נסיעה ברכבת ואתם בתחנה הרחוקה - ובלי מזומנים.

בימים אלה החמירה דן באר שבע את האכיפה בקווים העירוניים ואף הציבה שילוט בולט בתחנות האוטובוס.

הדרך היחידה לבדוק את תקוף הכרטיס היא באמצעות האפליקציה או בתחנות השירות. באפליקציה יש לבחור באפשרות של הארכת השירות. בתחנות השירות ניתן להאריך את תוקף הכרטיס לחצי שנה (183 ימים) וניתן להאריך את התוקף מספר פעמים. 

​​​​​​​מי שעלולים להיות בבעיה הם אנשים מבוגרים וגם מי שאינם יודעים להתעסק בסלולר או ברשותם סלולר פשוט שאין בו התקן NFC. בתחנות השירות ניתן לרכוש, תמורת סכום פעוט, קורא כרטיסים, אותו ניתן לחבר למחשב. 

תשובות לשאלות שונות ניתן למצוא בקישור הזה.

ויש גם בשורה: הטענת הרב קו גם לבעלי אייפון

"רב-קו אונליין מאפשרת החל מהיום ולראשונה בישראל טעינת רב-קו ישירות ממכשירי האייפון. חברת אפל שיתפה פעולה לאורך הדרך לקידום המהלך החשוב. המהלך ישפיע על מאות אלפי נוסעים בתחבורה הציבורית בישראל המחזיקים במכשירי אייפון אשר עד עתה לא יכלו להשתמש ברכיב ה-NFC במכשירם. החל מגרסת מערכת ההפעלה החדשה תתאפשר הטענת כרטיסי רב-קו ישירות ממכשירי האייפון". כך מוסר מוטי מימון, מנכ"ל, רב-קו אונליין.

 בעלי מכשירי האייפון החל מדגם 7 ומעלה  אשר יעדכנו את מערכת ההפעלה במכשירם לגרסת IOS13, גרסה שתשוחרר לציבור הרחב בספטמבר הקרוב, וכבר כעת ניתן להורידה כגרסה ניסיונית, יוכלו לבצע את כל הפעולות באמצעות האייפון שברשותם ללא הצורך לגשת לעמדת שירות: רכישת הסדרי נסיעה, שינוי פרופיל משתמש לצורך קבלת הנחה (כגון אזרח ותיק או סטודנט), שחרור כספים "כלואים" בכרטיס, ביטול חוזים, הנפקת כרטיס חדש במקרה של אבדן או גניבה ועוד.

רב-קו אונליין מאפשרת למשתמשים להירשם בעמוד הזה ולהיות מבין הראשונים בישראל שיטעינו את הרב-קו באמצעות האייפון, במידה ויעדכנו במכשירם את מערכת ההפעלה לגרסת ios 13 public beta שחברת אפל שחררה לאחרונה.


תגובות

End of content

No more pages to load