• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יש כסף: עלייה של 200 אחוזים במכירת דירות חדשות בב''ש

בחודשים אפריל-יוני נמכרו 382 דירות, לעומת 163 דירות ברבעון הקודם - כך עולה מנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

בניה חדשה בבאר שבע (צילום: דני בלר)

עליה של 200 אחוזים במספר הדירות החדשות שנמכרו בבאר שבע: בחודשים אפריל-יוני, לעומת החודשים ינואר-מרץ, בהם נמכרו 163 דירות בלבד.  בירת הנגב מובילה במספר העסקאות עם 392 יחידות דיור שנמכרו, כך עולה מנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הנתונים מתפרסמים על בסיס חודשי. הנתון כולל את הכמות המבוקשת של דירות חדשות, כאלה שנמכרו ודירות חדשות שלא למכירה, בהן דירות לשימוש עצמי של בעל זכויות הבנייה בקרקע, קבוצות רכישה, נכסים להשכרה, דיור מוגן, עמותות, הוסטלים ולמעונות סטודנטים.

הדיווח הנוכחי כולל גם לראשונה עסקאות שדווחו לרשות המיסים, על מנת לכלול גם עסקאות שבוצעו לפני קבלת היתר בנייה - עסקאות אשר לא כלולות בנתונים החודשיים שמפרסמת הלמ"ס על הכמות המבוקשת של דירות חדשות.

 למרות העליה הנאה בבאר שבע, מחוז המרכז ממשיך להוביל בביקושים עם כרבע (24.6%) מסך כל הכמות המבוקשת של דירות חדשות. מספר הדירות החדשות שמכרו הקבלנים עומד על 2,042. במקום השני, מחוז תל אביב עם כ-22% מביקושים ו-1,823 דירות חדשות שנמכרו.  מחוז הדרום במקום השלישי, עם כ-18% מהביקושים ו-989 דירות חדשות שנמכרו.

עוד עולה מהנתונים, כי מספר הדירות החדשות שנותרו למכירה בשוק עמד נכון לסוף יוני 2019 על כ-25,970 דירות, לעומת 26,330 דירות בסוף מאי ולעומת 28,460 דירות בסוף התקופה המקבילה אשתקד (יוני 2018).

הדוח אינו מפרט את זהות הרוכשים - אם אלה תושבי באר שבע, סביבתה או שמדובר בעסקאות של משקיעי נדל''ן. כמו כן, אף כי הדיווח אינו מציין זאת, בחודשי הקיץ רבים מנצלים את חודשי החופשה על מנת לבצע מעברי דירות או לסגור עסקאות, עוד בטרם תתחיל שנת הלימודים. כמו כן, זו נחשבת העונה החמה של חיפושי דירות על ידי סטודנטים בבאר שבע. 

בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מבהירים כי ''הנתונים הם ארעיים, ועל פי ניסיון העבר עשויים להתעדכן. העדכונים נובעים מדיווחים המתקבלים באיחור, ואת חלקם קשה להעריך מראש. ניתן לפרסם את נתוני הסקר מאוחר יותר, ובכך לצמצם את היקף עדכון הנתונים, אבל בשל החשיבות שהלמ"ס מייחסת לפרסום שוטף של הנתונים ולזמינותם, במיוחד בנושא זה שעומד במרכז ההתעניינות הציבורית, הלמ"ס מפרסמת את הנתונים כבר כחודש וחצי מתום התקופה הנסקרת''. 


תגובות

End of content

No more pages to load