• 20 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''כמו באינתיפאדה'': אוטובוס אוהדי הפועל ב''ש נרגם באבנים בטדי

אוטובוס האוהדים של הפועל ב''ש נרגם באבנים לפני המשחק שנערך אתמול בטדי: ''זה היה כמו באינתיפאדה, גם המשטרה נהגה באלימות''. במשטרה מאשימים את אוהדי שתי הקבוצות: ''רואים בחומרה, לא נעבור לסדר היום''

הנזק לאוטובוס של הפועל ב''ש (צילום: דף האוהדים וסרמיליה)


אלימות במגרשי הספורט: אוטובוס האוהדים של הפועל ב''ש נרגם באבנים בחניון איצטדיון טדי, לפני המשחק בין האלופה לבין בית''ר ירושלים. ''זה היה כמו באינתיפאדה, זרקו עלינו אבנים'', סיפרה אוהדת באר שבעית בסרטון שהועלה בקבוצת הפייסבוק ורסמיליה. אוהדי הפועל באר שבע נוהגים לא אחת להגיע לטרנר בהרכב משפחתי מלא: סבים ונכדים, זוגות נשואים, ילדים ובני נוער. זו תרבות הספורט של הפועל באר שבע, שרואה במשחקים אירוע לכל המשפחה ומעודדת  בני כל הגילאים לבוא להינות מחוויית ספורט.

וידאו: אוהדת הפועל ב''ש משחזרת את רגעי האימה (צילום: מתוך וסרמיליה בפייסבוק)


אלא שאותה אווירה ספורטיבית שיש בבאר שבע, ככל הנראה לא נמצאת במקומות אחרים בארץ. על פי אוהדי ב''ש, האוטובוס נרגם באבנים והם חשו סכנה. התקרית ארעה לפני המשחק, בו בית''ר ירושלים גברה על האלופה 3-1 והדיחה אותה מגביע הטוטו. לטענת אוהדי ב''ש, לפני המשחק הם איומו, נזרקו עליהם אבנים, האוטובוס בו נסעו נרגם באבנים והמשטרה נהגה כלפיהם באלימות.

נהג האוטובוס שהותקף, גדי כרמל, סיפר בדף האוהדים על מה שקרה אתמול: "אני הנהג שהסיע את האוהדים. קיבלתי הזמנה לבית משפט בגלל שלא רציתי לעזוב לבד את האוהדים ולברוח בהוראת שוטר את המקום. פגעו בנו אבנים, כל האוטובוס נשבר, במקום להגן עלינו צעקו ואיימו עלינו השוטרים.  בגלל שרציתי לצלם את האוטובוס, אמרתי לשוטר 5 דקות אני מזיז שכול האוהדים יכנסו לטדי בשלום.  הוא נתן דוח והזמנה לבית משפט. קניתי לי ולאורטל הבת זוג כרטיסים למשחק שניהנה וזה מה שקרה".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה:  ''זמן קצר לפני תחילת משחק הכדורגל באצטדיון טדי, בין הקבוצות בית"ר ירושלים להפועל באר שבע, הושלכו מאוטובוס ובו אוהדי אחת הקבוצות בקבוקים ואבוקה ידנית, ובתגובה לכך השליכו מספר אוהדי הקבוצה היריבה אבנים לעבר האוטובוס וגרמו נזק לאחת השמשות''.

''שוטרים שהיו בקרבת מקום והבחינו במתרחש, פעלו מיד להפריד בין הניצים ובתוך כך עצרו לחקירה 5 חשודים בגירים וקטינים, אוהדי 2 הקבוצות. בחיפוש שערכו השוטרים באוטובוס, נתפסו מספר בקבוקי אלכוהול וממצאים נוספים המעלים חשד לשימוש בסמים מסוכנים וכן ממצאים המעידים על שימוש באבוקה הידנית שהושלכה מחלון האוטובוס''.

אלכוהול וכלי עישון שנמצאו על ידי המשטרה באוטובוס של אוהדי ב''ש (צילום: דוברות המשטרה)

''אנו רואים בחומרה את התרחשות הדברים ולא נעבור על כך לסדר היום. לא ייתכן שאוהדים המבקשים להגיע לאירוע ספורט ולהינות מהחוויה, יחלו לתקוף באמצעים מסוכנים כאלו ואחרים אחד את השני, עד לכדי סכנת חיים. נגד החשודים אנו מתכוונים לפעול למיצוי מלוא הדין''.

תגובות

End of content

No more pages to load