• 17 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הטרגדיה במקסיקו: יוסף לוי, בחור ישיבה מב''ש, טבע למוות

פורסם שמו של בחור הישיבה בן 21 שנסחף לים באי קוזומל: יוסף לוי ז''ל. רק לאחרונה התריעו גורמי ההצלה באי, אתר תיירותי הומה, כי יש מחסור במצילים, המעמיד את המתרחצים בסכנת חיים

יוסף לוי ז''ל (צילום: חב''ד קוזומל) החוף בו טבע (גוגל מפות)

היחידה הבינלאומית של זק''א התירה לפרסום את שמו של בחור הישיבה שטבע למוות כי בעיר קוזומל שבמקסיקו: יוסף לוי ז''ל,  בן 21, תושב באר שבע. הצעיר התנדב בחודשים האחרונים בבית חב"ד באי. הודעה נמסרה למשפחתו.

לוי ז''ל למד בישיבת הבוכרים בכפר חב''ד והיה אהוד מאוד על מבקרי בית חב''ד באי. שליח הרבי ומנהל חב״ד בקוזומל הרב דודי כפלין: "אנחנו עדיין המומים מהאסון. עושים את המאמצים והבדיקות על מנת שלא ינתחו את הגופה ושהוא יגיע כמה שיותר מהר לקבורה בישראל״.

יוסף לוי ז''ל (צילום: אתר חב''ד)

וידאו: בית חב''ד בקוזומל (צילום: מדף הפייסבוק של חב''ד קוזומל)


מתנדבי זק״א בישראל ובמקסיקו פועלים למען כבוד המת ובכדי להביא את גופתו של המנוח למנוחת עולמים כאן בישראל. משרדי החוץ של ישראל ומקסיקו וכן בית חב''ד במקסיקו, פועלים על מנת לאפשר את העברת הנפטר במהירות האפשרית לקבורה בישראל. 

בחב''ד קוזומל אומרים, כי הת' יוסף לוי ע"ה, נסחף בזרמים חזקים וטבע. 

שליח חב''ד בקוזומל, הרב דודי כפלין: "הבחור בוגר ישיבת הבוכרים בכפר חב"ד, היה כאן בחודשים האחרונים, ע"מ לסייע לפעילות העניפה של בית חב"ד. אנחנו יוצאים מידי פעם לשייט על הפלייבורד בנהר המקומי, היום במהלך השייט הוא נתקע מתחת למים והיו זרמים חזקים מאוד ועקב כך אף כח הצלה לא הצליח להגיע אליו. אנחנו עדיין המומים מהאסון הנורא. עושים את המאמצים והבדיקות על מנת שלא ינתחו את הגופה".

יוסף לוי ז''ל באי קוזומל (צילום: פייסבוק)​​​​​​​

על פי דיווח של אתר החדשות ''קוזומל נוטיסיאס'', יוסף לוי ז''ל טבע למוות בחוף המלון ''פיאסטה אמריקנה קונדסה'', הממוקם בקילומטר ה-8.5 של איזור המלונות באי. האתר מצטט גורמי הצלה במקום, המעריכים כי הצעיר נסחף לים בזרמים החזקים המאפיינים את הים בקרבת האי. ''בתי המלון באי ביקשו מהמשמר האזרחי, המופקד על מערך המצילים, להאריך את שעות העבודה של המצילים. בסירובם לעשות כך, הם מעמידים בסכנה את המתרחצים''. באי יש רק 15 מצילים ולדברי האחראי על ביטחון הפנים באי, דורשים לפחות 30 מצילים על מנת להבטיח את שלום המתרחצים.
​​​​​​​
וידאו: חסרים מצילים בקוזומל (צילום: ערוץ 10 נוטיסיאס - קוזומל)


רק לאחרונה דיווח ערוץ 10 המקומי, כי חסרים מצילים באי. הממונה על ההגנה האזרחית באי, הקטור מק מרין, אמר כי קיים צורך בהוספת מצילים, בשל כמות התיירים הגדולה באי.  האי קוזומל הינה רשות מקומית בים הקריבי בחוף המזרחי של מפרץ יוקטאן. כלכלת האי מבוססת על תיירות וצלילה.

הידיעה הכתה בתדהמה את חבריו הרבים בתנועת חב''ד:  ''כואבים וזועקים עד מתי?'', אומרים אנשי קינטנה רו הסמוכה לקוזומל. ''משפחת קוזומל ומשפחת לוי,  מחבקים אתכם ברגעים קשים אלה ומתפללים למשיח נאו יהי רצון שתיכף ומיד יקויים הייעוד "הקיצו ורננו שוכני עפר" והוא בתוכם. אנו מבקשים מכל אחד לעצור לרגע ולומר תהילים, לקבל החלטה טובה או כל מעשה טוב
לעילוי נשמתו''.

''עם ישראל צריך לדרוש גאולה ועכשיו'', כתב שמואל אברהם, איש חב''ד במקסיקו, שישב עם לוי ז''ל שעות ספורות לפני המקרה הנורא. ''העור מתכווץ הדמעות לא מפסיקות לצאת כמה כבר אפשר לדרוש עד מתי.כמו סכין בלב אי אפשר לעכל את הבשורה שאח שלך שותף שלך לשליחות כבר איננו רק לפני כמה שעות ישבנו בכיף שלנו ביחד וזהו ועכשיו מה מה יש  מרגע לרגע הראש מתפוצץ המחשבות טסות מצד לצד  לא מפסיק לחשוב שבירה שאין כמותה הרגע הנורה הזה מהדהד לי בראש לא נותן מנוחה כי מה למה? למה זה מגיע בחור שבה לתת מעצמו לתת את הזמן שלו את הנשמה שלו את כל כולו''.

שליח חבד בקוזומל - מקסיקו הרב דוד קפלין, ביחד על מתנדבי זק״א מקסיקו פעלו נמרצות מרגע קבלת הדיווח על איתור גופתו של הבחור יוסף לוי ז״ל תושב באר שבע, בסיוע למשפחה בכל הנדרש בהשגת וויתור נתיחה והתגברות על הבירוקרטיה הקשה לגבי הטסת הגופה לקבורה לישראל. 

יהודה משי זהב יו״ר זק״א: ״שיתוף הפעולה של מתנדבי זק״א עם שלוחי חב״ד מוכיחה את עצמה שוב ושוב באסונות ברחבי העולם. שליחי חב״ד עומדים על משמר כבוד המת והצלת חיים במסירות ונחישות עצומה בכדי לעזור לעם ישראל בעת צרה בכל נקודה בעולם במהירות האפשרית. הלוויה תתקיים ככל הנראה כבר ביום שישי הקרוב.״


תגובות

End of content

No more pages to load