• 20 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רובוטיקה, סייבר וגם קונטרצים: איזה חידושים מחכים לילדי ב''ש?

הסתדרות המורים וגם חמאס מאיימים לשבש את פתיחת שנת הלימודים, אבל במערכת החינוך בבאר שבע עובדים במלוא המרץ כדי שילדי העיר ייהנו משנה מלאת משמעות

רובוטיקה לילדי באר שבע (צילום: עיריית באר שבע)

בצל איומי השביתה של ארגוני המורים, הסייעות והמתיחות הבטחונית בדרום - שכולם ביחד מאיימים לשבש את פתיחת שנת הלימודים, בבאר שבע שומרים על אופטימיות ומתכוננים לפתיחת שנת הלימודים תש''פ.

ההכנות לקראת פתיחת שנת הלימודים נמצאות בשיאן כדי ש- 41,900 תלמידי העיר בכל הרצף החינוכי, יעשו את דרכם אל מסגרות החינוך הפורמאליות ויפתחו ב-1 בספטמבר  את שנת הלימודים בבאר שבע.  כ-9,300 מתוכם יפקדו את גני הילדים, טרום טרום חובה, טרום חובה וחובה. כ- 18,300 יחבשו את ספסל הלימודים בבתי הספר היסודיים מהם 2,900 תלמידים נרגשים יחלו את לימודיהם בכיתות א'. בבתי הספר התיכוניים ילמדו 14,300 תלמידים. 

בעיריית באר שבע אומרים כי ''מערכת החינוך העירונית נמצאת בשנים האחרונות בתנופת עשייה וצמיחה תוך בנייתם של מודלים חינוכיים חדשניים הנלמדים ומיושמים בכל הארץ הן בהיבט הלימודי והן בהיבט הערכי. מחשיפת נתוני הישגי הבגרויות בישראל של משרד החינוך כפי שפורסם לאחרונה עולה כי לראשונה בהיסטוריה של העיר, עוברת מערכת החינוך את רף 78% הזכאים לבגרות . מדובר בשיעור זכאות של 78.3% כולל החינוך המיוחד וב- 83.1% ללא החינוך המיוחד. יש להדגיש שלא מדובר על עליה חד פעמית אלא על מגמה יציבה ומובהקת- עלייה של 25% בזכאים לבגרות בעשור האחרון. בנוסף העיר באר שבע יכולה להתגאות באחוז הנשירה מהנמוכים בישראל, 0.9 אחוז. ביטוי ממשי לכך שלא מוותרים על אף אחד. כמו כן, נרשמה עלייה במספר הלומדים 5 ו- 4 יחידות לימוד במתמטיקה ואנגלית כחלק ממהלך כולל הרחבתה והעמקתה של איכות תעודות הבגרות . חשוב לציין כי אנו מאמינים בחינוך הערכי לערבות ומעורבות ומשקיעים בכך רבות וגאים כי כ-% 77  מתלמידי המערכת שלנו זכאים לתעודת בגרות חברתית מצטיינת שיעור גבוה ברמה הלאומית''.

עוד אומרים בעיריית באר שבע כי ''מערכת החינוך בבאר שבע עוברת בשנים האחרונות תנופת בינוי ופיתוח חסרת תקדים. בחמש השנים האחרונות נבנו והוכשרו בעיר מאות מבנים לגני ילדים ובתי ספר, מדובר בבנייה בשכונות ותיקות וחדשות ברמת תכנון גבוהה ובאבזור מתקדם''. 

''ההשקעה במוסדות חינוך כאמור, לרבות בניית מבנים לגני ילדים ובתי ספר מסתכמת בשנים האחרונות במאות מיליוני שקלים. בימים אלו כהערכות לפתיחת שנת הלימודים משקיעה עיריית באר שבע יחד עם משרד החינוך עשרות מיליוני שקלים הן בתשתיות חדשות והן בשדרוג תשתיות פיזיות קיימות וטיפול בליקויי בטיחות במוסדות החינוך מתוך אמונה כי המציאות יוצרת תודעה ולכן על הסביבה החינוכית להיות מתקדמת ומטופחת''.

בין התוכניות החינוכיות שיוצעו לילדי הגנים והיסודי: העשרה בתחומי התרבות, לימודי רובוטיקה, קונצרטים מותאמים לגילאים הצעירים ועוד. 

תגובות

End of content

No more pages to load