• 20 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: שיר המחאה של ילדי הנגב, לקראת עוד שנת לימודים תחת איום טילים

''בני השש ובני השבע, אמאל'ה אמאל'ה, מפחדים לצאת לרגע, מחסה מחסה''. שיר הילדים של נעמי שמר הפך לשיר מצמרר המתאר את מציאות החיים תחת איום רקטות, מחבלים ובלוני תבערה

השיר של ילדי העוטף (צילום: רוזנבאום תקשורת ו- KOG)

פחות מחודש לבחירות, פחות משבוע לתחילת שנת הלימודים - חמאס מסלים את הטון ומאיים להרחיב את התקיפות על ישראל. רק שלשום נורו טילים על שדרות, כשבעיר נערך פסטיבל בהשתתפות אלפי מבקרים. רקטה פגעה במבנה סמוך לראשי המבלים, שנאלצו להשתטח ארצה. למרבה הבושה, מעוכבות משכורותיהם של עובדי מרכזי החוסן, המטפלים באוכלוסיה שנקלעה למצוקה נפשית. יומו השני של הפסטיבל, שהיה מיועד לילדים, בוטל בשל המצב הבטחוני. 

צעדי הענישה של ישראל הם רק למראית עין: ישראל צמצמב את הספקת הדלק לחצי, חמאס קונה את השאר אל המצרים. ישראל מצמצמת את הכנסת חומרי הגלם, חמאס קונה אותם ממקורות אחרים.

וידאו: שיר הילדים החדש, על פי לחן של נעמי שמר (צילום: רוזנבאום תקשורת ו- KOG)
​​​​​​​


החשש בקרב התושבים בעוטף, אך גם ביישובים ובערים בנגב, הוא שחמאס ינסה לשבש את פתיחת שנת הלימודים וכי סבב נרחב יתרחש סמוך ליום הבחירות או ביום הבחירות עצמו. ביישובי העוטף ובמקומות רבים בנגב ישנו כעס רב בשל אובדן ההרתעה של ישראל. בעקבות ירי טילים על ערי ישראל, התגובה, שננקטת על פי הוראות הדרג המדיני, היא לרוב הפצצת דיונות חול ופחונים ריקים מאדם, שכן חמאס מפנים את החיילים מבעוד מועד. 

עבור הילדים, הימים האחרונים של חודש אוגוסט אמורים להיות ימים מרגשים לקראת החזרה לבית הספר.  עבור ילדי עוטף עזה ויישובי הדרום, גם השנה מאופיינים ימים אלו במטחי ירי, אזעקות צבע אדום, וחיפוש אחר מרחבים מוגנים. זאת, חמש שנים אחרי צוק איתן, שבסיומה רבים ביקרו את היעדר ההכרעה. 

כמחאה על המצב בדרום, שבימים אלה הולך לקראת הסלמה, פורסם הבוקר (ג') סרטון בו משתתפים ילדי עוטף עזה בגילאים 7-11 ושרים את שיר ה- ''א'- ב''', אלא שבגרסה זו משתמשים הילדים במושגים אשר הם נאלצים לחיות עימם בעקבות המצב הקשה בדרום.

כך למשל שרים הילדים בשירם: " ה' הדס ו- ו' הוא ורד ששרפו לי בשדות, ז', ח' שתיהן ביחד זה חמאס במנהרות. בני ה-6 ובני ה-7 אימאל'ה אימאל'ה, מפחדים לצאת לרגע, מחסה מחסה, ויושבים עכשיו בבית, אימא, אימאל'ה, אין יונה ואין גם זית – אימאל'ה".

מטרת הסרטון היא להראות את ההבדלים המשמעותיים בין פתיחת השנה של ילדי הדרום ובין שאר הילדים בישראל. בנוסף, השיר מבקש להגביר את המודעות כלפי ילדותם הבלתי אפשרית שאותה חיים מאות אלפי ילדים שגרים באזורי האש ולשקף את המציאות הקשה והפחד היום יומי שילדי הדרום חווים.

מי שעומדים מאחורי הסרטון הם הפרויקט לניצחון ישראל, אשר מנהלים בשבועות האחרונים קמפיין אינטנסיבי הקורא להגיע להכרעה מול החמאס ולפעול בנחישות כנגד הסרבנות הפלסטינית.

מנכ"ל פורום המזרח התיכון, אשר מפעיל את הפרויקט, גרג רומן הסביר: "מילות השיר כואבות ולצערנו מתארות בצורה מדויקת את התחושות עימן פותחים ילדי הדרום את שנת הלימודים החדשה. לילדים האלו יש את הזכות, ולמדינת ישראל את החובה לאפשר להם לגדול בשקט ובשלווה כמו כל ילדי ישראל, ללא חרדות, פחד ואימה. הדרך היחידה להגיע לשם היא על ידי הכרעה של החמאס פעם אחת ולתמיד ולהימנע מסבב ועוד סבב שרק משמרים את המצב הקיים ולא מביאים לפתרון אמיתי וקבוע".

מיכל מאור, תושבת שדרות בת 9 שהשתתפה בסרטון : "חשוב לנו שכל הילדים בישראל יבינו, את הפחד שאיתו אנחנו גדלים. אף אחד לא באמת יודע מה זה בלון תבערה, עד שהוא לא רואה אותו. אנחנו גדלים במציאות אכזרית וקשה ובמקום שנבלה בחוץ בזמן הפנוי, אנחנו מעבירים את הזמן במרחב מוגן. לכן היה חשוב לנו להשתתף בשיר שמשקף את המציאות שלנו על ידי מילים מפחידות ושמטרתו העיקרית היא לגרום לציבור הישראלי להבין את הפחד היום יומי שלנו. "

פרויקט הניצחון הישראלי קורא לנבחרי הציבור, לצה"ל ולכל החברה בישראל כי יש לעבור ממדינות של פייסנות ורפיסות למדיניות של ניצחון והכרעה. ניצחון משמעו – כפיית התנאים של ישראל על אויביה באמצעים צבאיים, כלכליים ומדיניים, לדבריהם. ''זאת בניגוד לוויתורים ופייסנות הן כלפי ארגוני הטרור ותומכיהם, והן כלפי הלחץ הבינלאומי. גישה זו לומדת מההיסטוריה כי סכסוכים מסתיימים רק כשהצד השני מוכרע ונכנע. כך גם הסכסוך עם הפלסטינים ותומכיהם יסתיים רק לאחר שהפלסטינים יכירו בתבוסה וכישלון המאבק האלים. ללא ניצחון של ישראל לא יהיה סוף לסכסוך".

הפרויקט לניצחון ישראל הוא תנועה חברתית בהובלת פורום המזרח התיכון- ארגון א-פוליטי המאגד בתוכו בין היתר משפחות שכולות, תושבי הדרום, מילואימניקים, נכי צה"ל ועוד, אשר התאגדו יחדיו במטרה להוביל שינוי במדיניות הממשלה ולקדם את רעיון 'הניצחון הישראלי' והכרעת הסכסוך הישראלי- פלסטיני לאחר עשרות שנות לחימה.

תגובות

End of content

No more pages to load