• 17 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ליברמן במפעל פניציה: ''נפרק את הוועד לשמירת השבת''

יו''ר ישראל ביתנו ממשיך להסתער על הנגב: הבוקר ערך ביקור במפעל פניציה בירוחם, שעלה לכותרת אחרי שהיה בסכנת סגירה בשל חרם השבת החרדי

ליברמן בפניציה (צילום: דוברות הסיעה)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ואנשי סיעתו סיירו היום במפעל פניציה בירוחם,  אשר עלה לכותרות בשנים האחרונות מאחר והיה בסכנת סגירה בעקבות חרם חרדי. תנורי ההתכה במפעל חייבים לפעול 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. כיבויים יביא להפסקת עבודה לימים ארוכים. דרישת החרדים הייתה, כי תנורי המפעל יכובו בשבת, אחרת יטילו חרם על הבקבוקים וייאלצו את תעשיית המשקאות בישראל לייבא בקבוקי זכוכית מתורכיה ומצרים. סגירת המפעל עלולה הייתה לפגוע בפרנסת מאות עובדים, רובם תושבי ירוחם ודימונה. 

הנהלת המפעל החליטה, באופן תמוה, למנוע את כניסת העיתונאים לתוך המפעל ולהתלוות לסיור. בתום הסיור, במסיבת עיתונאים תקף ליברמן את הוועד לשמירת קדושת השבת: "משנת 1968 ועד לפני שלוש שנים לא היו בעיות במפעל על אף שחלק ניכר מהעובדים בפניציה הם דתיים, כך שמוזר לי שכל הדרישה הזאת צצה לפני 3 שנים עם הקמתו של אותו גוף. מי שנותן  את הטון בוועד לשמירת השבת, הם כל מיני חצרות וקבוצות קיצוניות בקרב הציבור החרדי. הנהלת המפעל שרצתה להגיע להסדר ואמנה עם העובדים במשך שלוש שנים לא מצליחה להיפגש איתם ולייצור שיח כל שהוא''.

''צריך להבין שאם אותה קבוצה קיצונית תצליח ותכניע את המפעל, זה יהיה סופה של התעשייה הישראלית. קיימים עוד כ-300 עד 400 מפעלים שהם הבאים בתור'. לכן, אנחנו בישראל ביתנו אחרי שנקים את הקואליציה נדאג לפירוק של אותו וועד לשמירת קדושת השבת וגם ניצור חרם נגדי בעזרת התאחדות התעשיינים וההסתדרות.לי אין ספק שמאחורי זה מסתתרים כל מוני אינטרנסנטים המקורבים לחצר זו או אחרת ".

תגובות

End of content

No more pages to load