• 20 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בהרכב חסר, המחנה הדמוקרטי ערך עצרת בב''ש

''הבחירות הקרבות יקבעו את אופיה של ישראל. אנחנו רוצים מדינה נורמלית, עם קו גבול ברור'', אמרה סתיו שפיר

​​​​​​​מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

הדמוקרטים הגיעו לבאר שבע, אבל בהרכב חסר: אהוד ברק נשאר בבית ולבירת הנגב שלחו לעצרת הבחירות הראשונה של המחנה הדמוקרטי את סתיו שפיר ואת הרב גלעד קריב, מספר 10 ברשימה. השניים הופיעו בפני כ-300 איש במשכן אמנויות הבמה. 

שפיר, החרדה לדבריה לעתיד המדינה,  תקפה את הימין: "יש לנו מפלגה אחת שמייצגת את הציבור שחרד לעתידה של מדינת ישראל כמדינה ציונית-דמוקרטית-שוויונית וחזקה, שיש בה חופש לחיות את החיים שלה כמו שאנחנו רוצים. מדינה נורמלית עם קו גבול ברור שמקיימת שותפות עם המדינות השפויות בעולם ולא עם חבורה של קיצונים משוגעים ופשיסטים. על המדינה הזו אנחנו נלחמים".

וידאו: סתיו שפיר בעצרת בבאר שבע (צילום: משה פריאל)

שפיר עקצה את מפלגת העבודה, שעד לא מזמן היה האכסנייה שלה ושל חברה גלעד קריב: "לצערי המפלגה שהייתה הבית הפוליטי שלי ושל גלעד כבר מזמן נטשה את אנשיה ועברה כרגע להציב תנאים לכניסה לממשלת נתניהו."

סתיו שפיר גם פירגנה לימין ולאסטרטגיה שהוא נוקט: "הבחירות הקרבות הולכות לקבוע את הגורל של הדמוקרטיה הישראלית .
צריך להגיד מילים טובות למה שקורה בימין מבחינה פוליטית. סמוטריץ' וחבריו הבינו שאין להם רוב במדינה, אז הם אמרו טוב ננצח דרך הפוליטיקה. הם קראו לציבור שלהם להתגייס לקרב ולהשתלט על כל מוסדות השלטון, הלכו לאנשים צעירים ואמרו להם בואו תכנסו למגזר הציבורי, בואו תקימו מאחזים, הם גם הקימו שורה של ארגונים ועמותות''.

הרב גלעד קריב דיבר על דוקטרינת הסיפוח של הימין: "דוקטרינת הסיפוח מוצגת על ידי הימין באופן שלא הוצגה בעבר. כלומר יש סדר יום ברור מאוד בכל הנוגע להחלשת בית משפט העליון ושחיקת המנגנונים האחרים של שומרי הסף. אנחנו נטעה לחשוב שזה רק כדי לסדר לנתניהו חסינות, אג'נדה זו של בית משפט העליון משותפת גם לאלה שחפצים בחסינות לנתניהו וגם למפלגות החרדיות ולימין החרד''לי".


תגובות

End of content

No more pages to load