• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

12 יום לפני הבחירות, נתניהו יבחן מחדש את הקמת שדה התעופה בנבטים

כבר 4 עשורים מדברים על הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים, אך מערכת הביטחון מתנגדת מסיבות מבצעיות. הערב, 12 יום לפני הבחירות, ראש הממשלה הודיע כי הסיבות המבצעיות ''ייבחנו מחדש תוך 60 יום''

רוה''מ ושר הביטחון נתניהו (צילום: מחלקת המדינה של ארה''ב / נחלת הכלל)

טוב שיש בחירות: ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו מודיעה ערב על בחינה מחדש של הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים. נתניהו, הנחה את ראש המל״ל, מאיר בן שבת, להקים צוות שיבחן מחדש את ההיתכנות הביטחונית של פתיחת שדה תעופה בין לאומי בנבטים. את הדברים בישר ראש הממשלה במכתב לראש עיריית דימונה, בני ביטון. עוד אמר כי ההמלצה תוגש בתוך 60 יום. 

המכתב של ראש הממשלה (סריקה)​​​​​​​

ראש עיריית דימונה המכהן גם כיו״ר הרשות לפיתוח הנגב, בני ביטון, סיפר הערב (ה׳) שבמהלך דיון מקצועי שהתקיים בלשכת רוה״מ בנושא, בו השתתפו מומחים מתחום התעופה, לרבות מפקד חי״א לשעבר, אליעזר שקדי, נאמר כי ניתן יהיה להפעיל את שדה התעופה הבינלאומי בנבטים תוך שנתיים.

ביטון: ״זוהי בשורה גדולה לנגב ולמדינת ישראל. שדה התעופה האזרחי יספק 10,000 מקומות עבודה ישירים ועוד 10,000 עקיפים לתושבי הנגב. מדובר בהחלטה דרמטית שתשפיע באורח משמעותי על תושבי הנגב ותושבי המדינה כולה״.

ראשי הרשויות החברים במטה המאבק המשותף להקמת שדה התעופה בנבטים ובראשם ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר וסגן ומ״מ ראש העיר באר שבע ויו״ר מועצת הנגב, טל אל על ברכו על ההחלטה.  אייל בצר: ״הגיע הזמן לשים סוף לאיוולת המתמשכת הזו. נמשיך לפעול להצלת העמק ולחיזוק הנגב״.

תגובות

End of content

No more pages to load