• 20 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ליברמן: ''מדיניות הממשלה הנוכחית - כניעה לטרור''

הראיון הבלעדי שהעניק ח''כ אביגדור ליברמן לברנז'ה NEWS צוטט בכלי תקשורת רבים, שלא טרחו כנהוג לציין את המקור. צפו בראיון

בשידור חי: משה פריאל מראיין את אביגדור ליברמן (צילום: דני בלר)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

כותב שורות אלה ערך ביום שלישי ראיון בלעדי, שהועבר בשידור חי באתר החדשות ברנז'ה NEWS, עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן. הראיון, ששודר בדף הפייסבוק של ברנז'ה ובדף ''באר שבע ביחד''. את הראיון ציטטו כלי תקשורת רבים בארץ, מבלי לציין את המקור, כנהוג וכמתחייב.

וידאו: הכתב הפוליטי של ברנז'ה NEWS, משה פריאל, מראיין את ח''כ אביגדור ליברמן
​​​​​​​

בתשובה לשאלת כתבנו "תושבי הדרום חווים סבב אחרי סבב מציאות בטחונית קשה בסבב האחרו, שוגרו לעבר ערי הדרום רקטות משופרות וקטלניות יותר, אלפי בתים נעדרי מיגון ומדיניות תגובת הממשלה מכילה ורופסת'', ענה ליברמן כי  "הסבב האחרון כלל 800 רקטות  ששוגרו לעבר דרום הארץ ועוטף עזה הסבב''.

''לפני כן, בחודש נובמבר הייתה פגיעה בבית בבאר שבע, נס היה שאותה אמא גיבורה הצליחה לגרור את ילדיה לממ"ד. קשה לי להבין את הממשלה בהתייחסותה גם לדרום וגם לצפון הערכתי שאם היו יורים 800 רקטות לגוש דן הממשלה הייתה מגיבה לגמרי אחרת . אין אפשרות כל הזמן לחיות על פי גובה הלהבות שחמאס מחליט. מדיניות ההכלה או ההסדרה של הממשלה הנוכחית  הציבור בישראל לא מקבל זאת ולא מבין את ראש הממשלה".

ליברמן מתאר את אשר ארע ביום רצח הנערה ליד היישוב דולב: "בבוקר המנוחה נרצחה וכבר בשעה 12:00 בצהריים החמאס הוציא ברכה ל'לוחמיו האמיצים' באותו היום אחר הצהריים מארגנים הפגנות על הגדר כולל זריקת מטענים ובקבוקי תבערה וביום ראשון לאחר מכן מחלקים לפלשתינאים אלפי דולרים .אני ניסיתי במשך שנתיים וחצי לשנות מדיניות. 800 רקטות נורו בנובמבר 2018 ובמקום תגובה כמו שרציתי, להנחית מכה קשה על עזה, החליט להכיל ולהעביר להם 15 מיליון דולר במזומן אז קמתי ועזבתי.המדיניות הנוכחית היא כניעה לטרור".

ליברמן אף טען וחשף כי פרויקט בצפון הוקפא בגלל שהוא היה היוזם: "שמעתי מגדי נאמן שסיפר לי על פרויקט בגבול הצפון שקצינים בכירים בצה"ל אמרו לו שהקפיאו את הפרויקט בגלל שמי שיזם אותו ודחף היה ליברמן .לגדי נאמן אין שום אינטרס הוא בכלל חבר מפלגה אחרת'. זה דבר מזעזע שמפקירים חיי תושבים בגלל שזו תוכנית של ליברמן".

בשאלה אחרת :מעבר יחידות המודיעין דרומה תקוע זה חמש שנים בגלל מלחמות בין משרדים. מה תגובתך?
''המשמעות של העברת חיל המודיעין לנגב זה לא רק ביטחון זו גם פגיעה כלכלית ופגיעה בחוסן הלאומי. כל החזון היה להביא את חיל התיקשוב המודיעין ויחד עם אוניברסיטת בן גוריון ליצור פה מרכז סייבר ברמה עולמית ולהפוך את הנגב לעמק הסיליקון  וזה דבר נוסף כמו הביטחון שמראה את היחס של הממשלה כלפי הדרום .הדרישות שלנו במשא ומן הקואליציוני יהיו חד וחלק להחזיר את חיל המודיען לנגב ולהמשיך את הפרויקט בגבול הצפון".

תגובות

End of content

No more pages to load