• 20 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חוק המצלמות נפל: מי שמח ומי כועס בנגב?

לאחר תיקו 12 בעד 12 נגד ונעדר אחד חוק המצלמות נפל בוועדה המסדרת של הכנסת. עם זאת, הליכוד נחוש להעביר את החוק

הסערה בוועדה המסדרת של הכנסת (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

מאת:משה פריאל, כתבנו הפוליטי

חוק המצלמות נפל היום (ב') בוועדה המסדרת של הכנסת ולא יעלה להצבעה במליאה. החוק הסעיר לא מעט תושבים בנגב - אלה המצדדים במפלגות השלטון וגם אלה המתנגדים. חלק סברו שהחוק נועד למנוע את גניבת הבחירות, לטענתם. אחרים, שהחוק נועד למנוע ממגזרים שלמים לבוא להצביע. 

הוועדה המסדרת בראשות ח"כ מיקי זוהר דנה היום בבקשת הממשלה להקדים את הדיון בהצעת חוק המצלמות. בתחילת הדיון שהיה מלא וגדוש בנוכחים אמר יו"ר הוועדה ח"כ  מיקי זוהר: ''התבשרנו לפני מספר דקות שליברמן מתכוון להתנגד לחוק הזה מי שחשב שזה ימנע מאתנו לקדם את החוק טועה. החוק יקודם ואנחנו נראה במו עיניינו מי פועל להגדלת כוחה של הרשימה המשותפת אילו היו לנו מצלמות שיתעדו 140 קלפיות בבחירות הראשונות הימין החדש היה עובר את אחוז החסימה ובל"ד לא היו עוברים ברגע שזיהינו שתוצאות הבחירות יכלו להיות שונות לחלוטין הבנו שאם יהיה לנו את הכלי הזה נוכל להבטיח את תוצאות הבחירות שיהיו תוצאות אמת לשמאל. ליברמן מתנגד לחוק הזה. הוא כפה את פיזור הכנסת והביא לאיחוד של הרשימה המשותפת ועכשייו יצביע נגד החוק ויחזק את הרשימה המשותפת .אין גבול.ליברמן הטביע היום את החותם שהוא חלק בלתי נפרד מהשמאל הישראלי אלא אם כן יצביע בעד החוק".

וידאו: הדיון בכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
​​​​​​​


הדברים של זוהר קוממו את ח"כ אוסאמה סעיד שהתפרץ בצעקות  והטיח  במיקי זוהר: "תגיד איזה זיופים אתה מדבר תפסיקו להסית איפה העובדות ? תביא קלפי אחת שנפסלה". הוא הוצא על ידי סדרני הכנסת מהאולם .

שר המשפטים אמיר אוחנה ציין: "אמרו לנו שצריך חוק אבל אחרי הבחירות .כאילו ראשים לעלות על הרכבת אך ורק אחרי שהיא תעזוב את התחנה".

ח"כ אחמד טיבי טען לחשדות של זיופים בהתנחלויות: "מקומות בהם שיעור ההצבעה מעל שמונים ותשעים אחוזים היו בהתנחלויות  שנבדקו מספר קלפיות על ידי המשטרה ועלה חשד להטיית קלפיות לטובת הליכוד. פעם אמר ראש הממשלה שהערבים נוהרים לקלפיות היום הוא מתרגם את זה לאמירה אנטישמית שהערבים גונבים את הבחירות''.

תגובות

End of content

No more pages to load