• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''במעשיו דבק קלון'': ערעור על קולת עונשו של דב ליטבינוף

על ראש המועצה האזורית תמר המושעה הוטלו 3 חודשי עבודות שירות, קנס של 10,000 ₪ ומאסר על תנאי. עונשו הוחמר ל-6 חודשי עבודות שירות

דב ליטבינוף (צילום: SAMBUSAC / CC BY SA 4.0)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב ערעור על קולת העונש שגזר בית משפט השלום בת"א על דב ליטבינוף, ראש המועצה האזורית תמר המושעה.  על ליטבינוף הוטלו 3 חודשי עבודות שירות, קנס של 10,000 ₪ ומאסר על תנאי. כמו כן נקבע שבמעשיו דבק קלון, כך שהוא יורחק על פי חוק מתפקידו כראש המועצה, ולא יוכל להתמודד גם בבחירות הבאות, כך נמסר בהודעה שפרסם היום משרד המשפטים.

עוד נאמר בהודעה, כי ''ליטבינוף הורשע בעבירה של הפרת אמונים, משום שלא מנע העלאת הצעה לתשלום כספים מרשות הניקוז של ים המלח לאלכס ויזניצ'ר, שבכוחו היה להשפיע על עובדי ציבור לגרום לשחרור תקציבים לרשות הניקוז, ובנוסף אישר תשלום מכספי המועצה, לגורם שבידו לפעול ולהשפיע על העברת תקציבים למועצה, תוך שהוא משער שכספים אלה יגיעו גם לעובדי ציבור נוספים''.

''הערעור הוגש בהסכמתו של ליטבינוף, שהסכים במסגרתו שבית המשפט המחוזי יחמיר את העונש ל- 6 חודשי עבודות שירות. יתר חלקי גזר הדין וקביעת הקלון יוותרו בעינם''.

במשרד המשפטים אומרים כי ''הפרקליטות רואה חשיבות רבה בהסכמתו של ליטבינוף לערעור על העונש הקל שגזר עליו בית משפט השלום ולהסכמתו להכפלת העונש. הסכמה זו מבטאת את הכרתו בחומרת מעשיו, בקביעותיו הנורמטיביות של בית משפט השלום ואת קבלתו את הקביעה שדבק בו קלון שגרם לסיום שירותו הציבורי כראש המועצה האזורית תמר. לאור האמור הסכימה הפרקליטות לוותר על עתירתה כי ערכאת הערעור תטיל על ליטבינוף מאסר מאחורי סורג ובריח''.

תגובות

End of content

No more pages to load