• 12 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המשפחה שנפגעה קשה בדריסה בקריית גת - משתחררת מסורוקה

קצת לפני ראש השנה - רגע של נחת: בני משפחת טקאלה, שנפגעו קשה באירוע דריסה בקריית גת, משתחררים מסורוקה, בתום טיפול ארוך ומסור

המשפחה והצוות הרפואי (צילום: דוברות סורוקה)

פני כחודשיים פונו לסורוקה בני משפחת טקאלה לאחר אירוע דריסה בו נפצעו קשה כל בני המשפחה. אב המשפחה פונה במצב קשה מאוד כשהוא סובל מחבלת ראש קשה, מונשם ומורדם ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי, אם המשפחה הגיעה במצב בינוני, כשהיא סובלת מחבלות רב אבריות, אושפזה גם ביחידה לטיפול נמרץ כללי ולאחר מכן במחלקה כירורגית ובמחלקה אורטופדית. שתי הבנות פונו במצב קשה, כשהן סובלות מפגיעות רב מערכתיות מורכבות, ואושפזו ביחידה לטיפול נמרץ ילדים.

כל בני המשפחה עברו סדרת ניתוחים שונים וטופלו על ידי צוותים רב מקצועיים ביניהם: צוות היחידה לטיפול נמרץ כללי, טיפול נמרץ ילדים, מחלקה כירורגית ב', ניורוכירוגיה, אורתופדיה, המחלקה לכירורגיה פלסטית , מחלקת שיקום וכמובן קיבלו את תמיכתם של עובדי השירות הסוציאלי במהלך כל שהותם.
לאחר שיפור משמעותי במצבה של האם היא הועברה למחלקת שיקום בסורוקה. לאחר ייצוב במצבו של האב הוא הועבר לשיקום בבית לווינשטיין.
 
וידאו: המשפחה משתחררת מסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)
​​​​​​​


מצבן של הבנות השתפר במהלך האשפוז באופן משמעותי, הן חזרו להכרה, החלו לנשום בכוחות עצמן והועברו בשלב מאוחר יותר למחלקה לכירורגית ילדים. במהלך האשפוז עברו גם הן, כאמור, סידרת ניתוחים מורכבים על ידי צוותים רב מקצועיים.
לכבוד השנה החדשה, השתחררו היום הבנות ליאה ונטלי מסורוקה ועוברות לשיקום.

זירת הדריסה בקריית גת (צילום: משטרת ישראל)

ד"ר צחי לזר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה: " זה יום מרגש במיוחד. אין ספק שלאורך כל הדרך הייתה לנו תקווה  גדולה ואני שמח שרגע שחרורן של בנות המשפחה הגיע. תהליך האשפוז הייה מאתגר ובני המשפחה טופלו על ידי צוותים רבים ועברו פרוצדורות שונות כשלאורך כל הדרך הצוותים עושים הכל כדי לעזור להם להתרפא". 

ד"ר צחי לזר, מספר: ״לא אשכח איך במהלך ההמולה שהיתה בחדר ההלם, נאמר לי כי האם ילמווארק הגיעה ושוכבת בהכרה באחת העמדות. ניגשתי אליה וסיפרתי לה כי אנחנו מטפלים בבנות. ילמווארק לא האמינה לדברי שבנותיה בחיים והיתה בטוחה כי אני משקר לה. הבטחתי לה כי נעשה כל שביכולתנו להחזיר לה את בנותיה לחיק המשפחה. אני שמח שיכולתי לקיים את הבטחתי. זה אושר גדול לראות את ילמווארק, נטלי וליאה עוזבות אותנו לשלב הבא בדרך לשיחרורן הביתה. חשוב לי לציין ולהודות מכל הלב על העזרה הרבה שקיבלנו מהמשפחה המורחבת שבאו מהצפון ושאר חלקי הארץ בימים הקשים כשהבנות היו ביחידה. נוכחותם הצמודה חיזקה את הבנות ואותנו בתקופה הקשה״. 

ילמווארק בייש, האם סיפרה הבוקר בהתרגשות: " תודה רבה לכל הצוותים שטיפלו בנו. זכינו להיות בידיים טובות. אני מודה לכל מי שטיפל בנו".

תגובות

End of content

No more pages to load