• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

החקירה העלתה: רוצחו של דביר שורק דקר שני אנשים בב''ש - ולא נתפס

בשנת 2011 נדקרו שני אנשים בבאר שבע - ומערכת הביטחון סברה כי לא מדובר באירוע על רקע לאומני. בחקירת רוצחו של דביר שורק, התברר כי קאסם עסאפרה, חבר בחוליית המחבלים - הוא הדוקר מב''ש שלא נתפס

צילום: PXHERE / CC0

קאסם עסאפרה, שעמד, יחד עם ארבעה מחבלים נוספים מאחורי הפיגוע בו נרצח דביר שורק הי''ד,  דקר לפני שמונה שנים שני אנשים בבאר שבע - ולא נתפס, כך עולה מחקירתו. את הדברים מפרסמת לראשונה הערב, חמישי, כרמל דנגור, כתבת תאגיד השידור.

עסאפרה דקר שני אנשים בבאר שבע בשנת 2011. הסברה הראשונית במערכת הביטחון הייתה שלדקירה בבאר שבע לפיה אין רקע ביטחוני. עסאפרה מואשם בגרימת מוות בכוונה, המקבילה לרצח. חלק מחברי החולייה נלכדו בידי כח ימ"מ בבתיהם שבכפר בית כאחל – כ-48 שעות אחרי הפיגוע.

מחקירתם עלה כי חברי החולייה מזוהים עם ארגון הטרור חמאס ועסאפרה ניסה לבצע פיגועים פעמיים נוספות בחודשים שלפני הפיגוע בו רצח את שורק: ניסיון פיגוע דקירה באזור עין פרת וניסיון פיגוע באזור גוש עציון.  כמה חודשים לאחר מכן רצח את שורק בדרכו לישיבת ההסדר במחניים. גופתו נמצאה באזור כבר מספר שעות.

על פי כתב האישום עולה כי הנאשמים הקימו חוליית טרור השייכת לחמאס. במסגרת פעילותם, ערכו חברי החוליה אימונים ותצפיות והצטיידו בסכינים.


תגובות

End of content

No more pages to load