• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום: תושב תל שבע ניסה להצטרף לדאע''ש ולייצר חומר נפץ

בלאל אבו רקייק, בן 20, ניסה להצטרף לארגון דאע"ש והתכוון לנסוע לסוריה. בין היתר, רכש רחפן עמו התכוון, על פי החשד, להתאמן בהטלת מטעני נפץ

חלק מהציוד שנמצא בביתו של החשוד (צילום: דוברות המשטרה)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד תושב תל שבע, בלאל אבו רקייק בן 20, אשר ניסה להצטרף לדאע"ש ולייצר חומר נפץ.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן- קריקון, החליט הנאשם להצטרף לדאע"ש ולנסוע לסוריה משום שתמך באידאולוגיה של דאע"ש. במטרה להזדהות עם דאע"ש, נהג הנאשם לשמוע שירים המשבחים את דאע"ש, לקרוא פוסטים אודות דעא"ש וקרא חדשות של דאע"ש, בין היתר בנושא המלחמה שניהל הארגון בסוריה, סומליה, עיראק ובפיגועים אותם ביצע דעא"ש במדינות אלה. כמו כן, רכש הנאשם, באמצעות האינטרנט, מדי צבא הדומים לאלה של פעילי דאע"ש ובאופן יום יומי לבש את המדים ואת הכפפות, התהלך מחוץ לביתו במדים, נכנס לבוש כך למסגד, הצטלם עם המדים ופרסם את התמונות בפייסבוק.

לצורך הוצאת תוכניתו אל הפועל, איתר הנאשם אתר אינטרנט המפרט את תנאי ההצטרפות לדאע"ש, אשר כללו בין היתר הוצאת דרכון לשם יציאה מישראל, ועיין בהם. בין היתר, במטרה לממן את נסיעתו לסוריה, תכנן הנאשם ליצור חומר נפץ ולמכור אותו לאחרים. לצורך מימוש החלטתו, נכנס הנאשם לאתרים שונים באינטרנט, חיפש מידע אודות ייצור פצצות וחומרי נפץ, צפה בסרטונים המתארים את הליך הייצור של חומרי נפץ  ובהמשך רכש בקבוק מי חמצן, חומצת מלח ונייר כסף וניסה לייצר בביתו חומר נפץ.

התיק  נחקר ע"י ימ"ר נגב במשטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי. כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של נסיון לחברות בארגון טרור, ניסיון למתן שירות או העמדת אמצעים לארגון טרור וניסיון לעבירות נשק (ייצור). הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

חשד: התאמן להטיל חומרי נפץ באמצעות רחפן

החשוד נעצר בפעילות משותפת למשטרת ישראל ושירות הבטחון הכללי. "משטרת ישראל תמשיך לפעול בסיוע  לחשיפת חשודים הפועלים עבור ארגון הטרור "המדינה האיסלמית", אומרים במשטרב. ''יחד עם הרשויות המוסמכות תנקוט באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע כל פעילות הפוגעת בביטחון המדינה, לרבות הפצת משנתו של ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" בישראל''.

במשטרת ישראל יחד עם שירות הבטחון הכללי נפתחה חקירה כנגד תושב תל שבע בן 20 בחשד לתמיכה והזדהות עם ארגון הטרור דאע"ש תוך הבעת רצון להצטרף ללחימה בסוריה. עם המעבר לחקירה הגלויה נעצר החשוד לפני כחודש, ב-8 לספטמבר. בחיפוש בביתו אותרו פריטי לבוש רבים המזוהים עם ארגון הטרור, משקפות, אקדחי כדוריות, אפוד, ברכיות, רחפן איתו על פי החשד התאמן בהטלת "חומרי נפץ" על יעדים מדומים. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בידי חוקרי היחידה המרכזית במרחב הנגב.


תגובות

End of content

No more pages to load