• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בחזית הטכנולוגיה: אולם ה-Screen X השני בישראל - ב-יס פלאנט ב''ש

ראיה היקפית - זו פחות או יותר הדרך היחידה לתאר את שיטת ההקרנה החדישה באולם החדיש ב-יס פלאנט, השני מסוגו בארץ. קבלו הצצה, אך במציאות זה מדהים באמת

במציאות זה נראה מדהים: האולם בב''ש (צילום: איל תגר)

צפיה היקפית - זו פחות או יותר הדרך לתאר את מה שחווים באולם ה-Screen X ב-יס פלאנט בבאר שבע, שהוא השני מסוגו בישראל. טכנולוגיית ההקרנה 

הסרטים בטכנולוגיה החדשנית מוקרנים ב-270 מעלות: מסך רחב ''רגיל'' (באיכות מדהימה כשלעצמו) ושני מסכים בצדי האולם, היוצרים חוויה של מציאות מוטמעת (הצופה מוטמע בתוך התרחשות הסרט). לא כל הסרט עושה שימוש בטכנולוגיה, אלא קטעים ממנו. קטע המרדף ברחבי ונציה מתוך ''ספיידרמן'' מכניס את הצופה לתוך המרדף עד כי מאבדים את שווי המשקל. בקטע הלייב אייד מתוך ''רפסודיה בוהמית'' הנוכחות של פרדי מרקורי (אותו מגלם בצורה מדהימה רמי מאלק), אי אפשר שלא להצטמרר. 

וידאו: כך נראית הקרנה בפורמט החדש, אבל שוב, במציאות זה נראה מדהים (מקור: Cineworld Cinemas)

התחרות בין הקולנוע הביתי (שנכנס עוד מעט לעידן ה-8K בטכנולוגיית דולבי אטמוס), לבין הקולנוע באולמות, אילץ את התעשייה להמציא את עצמה מחדש: מעבר ממקרנות צלולואיד להקרנות דיגיטליות, תלת ממד, חוויית קול משופרת ומסכי ענק. אולמות הקולנוע הישנים נעלמו בהם אורן, גילת, חן, אורות, אשל, מרכז ושביט - עליהם גדל דור של באר שבעים.  

היום הכל גדול, סופר איכותי ובבאר שבע, כך מסתבר, בטכנולוגיה החדישה ביותר. yesPLANET ממשיכה להשקיע במגוון מערכות ההקרנה המתקדמות והבלעדיות לה ביס פלאנט באר שבע, ומשיקה את אולם הקולנוע השני בישראל בטכנולוגיית ה-ScreenX.
יס פלאנט באר שבע נפתח ב-2016 עם אולם ה-IMAX הגדול ביותר בארץ, אולם  4DXשמציע חווית קולנוע בארבעה ממדים ומתחם VIP מפנק. כעת,  הוחלט להשיק את האולם השני של ScreenX  בארץ, במתחם בבאר שבע בכדי להרחיב את מגוון חוויות הצפייה שמציעה הרשת לקהל.  האולם הראשון של ScreenX  בישראל הושק בשנה אשתקד במתחם בראשון לציון.

וידאו: הצצה ראשונה - כך נראה האולם בבאר שבע בשעת הקרנה (במציאות זה נראה מדהים יותר)
​​​​​​​פורמט ה-ScreenX, של חברת CJ 4DPLEX (מבית היוצר של טכנולוגיית ה-4DX), כולל שלושה מסכים המעניקים לצופים חוויה עוצמתית יותר, רחבה יותר ועוטפת הרבה יותר. הטכנולוגיה הושקה לראשונה בעולם ב-2012 ברחבי אסיה (קוריאה, יפן וסין) והפכה במהרה להצלחה מסחררת. נכון להיום קיימים בעולם כ- 252 אולמות  Screen Xברחבי הגלובוס.
 
העבודה על הקמת הפורמט נמשכה כמספר שבועות. במהלכם הותקנו חיפויי קירות מיוחדים מימין ומשמאל למסך וכן שני מקרנים משני צדדי האולם, יחד עם שרתים מיוחדים המסונכרנים למערכת ההקרנה הראשית של האולם,  ושולטים על שלושת המקרנים שמזרימים את תוכן ההקרנה בתיאום. התוכן המשודר בצידי המסך לא מחליף את אירועי הסרט שמתרחשים במסך הראשי, אלא מהווה תוספת מהנה לתמונה הכוללת. האפקטים הויזואליים המוקרנים במסכים הצדדיים ומשך הזמן שלהם נקבעים ע"י יוצרי הסרט ומופיעים לסירוגין כדי להעשיר את חוויית הצפייה.​​​​​​​

על פי הערכות, בשנים הקרובות יוקמו עוד כ-100 אולמות כאלו בעולם, כחלק משיתוף הפעולה העולמי של קבוצת סינוורלד (המחזיקה בבעלות של רשת יס פלאנט בישראל) עם חברת CJ 4DPLEX. 
 
האולם החדש בבאר שבע יציע לקהל המבקרים חווית צפייה פנורמית ב-270 מעלות המרחיבה את המסך אל הקירות הצדדיים של האולם ומאפשרת חווית צפייה שטרם נראתה כמותה בבירת הנגב. הפורמט יציג את מיטב שוברי הקופות ההוליוודיים לצד הפורמטים הנוספים של הרשת:4DX   ו-וIMAX בכדי לספק לקהל הלקוחות מענה רחב של מגוון חוויות צפייה קולנועיות חדשניות.
 
עד כה הוקרנו בטכנולוגיה החדשנית מיטב שוברי קופות, ביניהם "אקוומן", "רפסודיה בוהמית", "ספיידרמן רחוק מהבית", "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד", "קפטן מארוול", "זה 2" "איש מזל התאומים" ועוד רבים וטובים. כאמור אולם ה-ScreenX יוקם ביס פלאנט באר שבע ויוקרנו בו סרטים מהרפרטואר המגוון של הטכנולוגיה המתקדמת, שיורחב בהדרגתיות.
 
ליעד קרימברג, מנהלת השיווק של יס פלאנט – אנחנו מתרגשים לצרף למגוון חוויות הצפייה שיס פלאנט באר שבע מציע גם את אולם ה- ScreenX ולאפשר לקהל הלקוחות הדרומי שלנו לבחור איך הוא מעדיף לחוות את הסרט, לצד אולמות ה- IMAX, ה- 4DXומתחם ה-VIP. אנחנו רואים בחווית הצפייה ערך עליון ולכן עושים מאמצים רבים על מנת לשפר ולשכלל את שיטות, מגוון ואיכות ההקרנה באופן תדיר ברשת וזאת על מנת להשאר כמקום הטוב ביותר לצפות בו בסרט.

תגובות

End of content

No more pages to load