• 15 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח"כ פורר: ''הממשלה לא רשאית להפקיר את חיי האזרחים בפריפריה''

ח'כ פורר (ישראל ביתנו) פנה ליו''ר וועדת הכספים משה גפני, כדי למנוע את קיצוץ המענקים הניתנים לרופאים העוברים לפריפריה

ח''כ עודד פורר (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

​​​​​​​"אם כבר להיות חולה עדיף במרכז הארץ " -  לא אחת שומעים משפט זה מתושבים המתגוררים בנגב הזקוקים לקבלת טיפול בבית החולים "סורוקה" בו לא אחת שוררת מצוקת אשפוז .

במשך כמה שנים  זכה בית החולים כמו בתי חולים אחרים בפריפרייה לעזרה ממשלתית באמצעות מענקים ייחודיים לרופאים ומתמחים שעברו לעבוד ביישובי הפריפריה. זאת, על מנת לעודד רופאים מתחילים וגם מתמחים לבחור להתמחות במקצועות בהם היצע הרופאים נמוך וכפועל יוצא להעתיק את מקום מגוריהם ומרכז חייהם לאיזורי הפריפרייה ובכך לחזקם. ממכתב ששיגר סגן הממונה על השכר באוצר עולה כי כוונת הממשלה היא להפסיק תוכנית זאת בחודש ינואר הקרוב וזאת על אף שאין חולק על העובדה שהמענקים סייעו לחיזוק ועידוד רופאים העובדים בפריפריה ובמקצועות המצוקה. 

בעקבות גזירה זו פנה יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר ליו"ר וועדת הכספים משה גפני בדרישה לקיים דיון חירום בוועדת הכספים . "ממשלת ישראל לא רשאית להפקיר את חיי האזרחים שחיים בפריפריה ולאפשר פגיעה ביכולתם לקבל שירותי רפואה טובים . תוכנית המענקים היא אחת החשובות מהתוכניות שמפעילה הממשלה אך היא לא יכולה להצליח אם בכל שנה ושנה יהיה חוסר וודאות לגבי היקפיה ותקציביה", ציין פורר.

תגובות

End of content

No more pages to load