• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סמוטריץ' צימצם את קו ב''ש-ת''א, דנילוביץ': ''בטל את ההחלטה''

ההחלטה התמוהה של שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', לצמצם את תדירות קו 380 ב''ש-ת''א עוררה זעם רב. ראש עיריית ב''ש שלח לו מכתב - ומה קורה בשטח?

התחנה המרכזית בב''ש (צילום: BASWIM / CC BY 3.0)

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' פנה השבוע במכתב לשר התחבורה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' בבקשה לבטל את ההחלטה לצמצם באופן משמעותי את תדירות הנסיעה של קו 380, בין תל-אביב-יפו לבאר שבע. על פי ההחלטה, תופסק פעילות הקו, המופעל על ידי חברת מטרופולין, בין הימים ב' - ד' והוא ימשיך לפעול בימים א', ה', ו' ומוצ"ש במתכונת מצומצמת.

במכתב ציין דנילוביץ': "מדובר בקו הכרחי לתושבי הנגב והדרום, אשר נותנים את אמונם בתחבורה הציבורית ורבים מהם מסתמכים עליו בהגעה ובחזרה ממקום עבודתם או מגוריהם. תמוהה בעיניי העובדה כי מעודדים את הציבור להעדיף תחבורה ציבורית על פני הרכב הפרטי, אך בד בבד מונעים ממנו תחבורה ציבורית נגישה, זמינה ונוחה. אודה לך על ביטול ההחלטה!".

רכבת עמוסה בקו באר שבע תל אביב (צילום: דני בלר)

רק לאחרונה פורסם כח על פי בדיקה שערכה עמותת אור ירוק, 66% מתושבי אזור הדרום מעידים כי הם מגיעים ממקום למקום באמצעות רכב פרטי. לעומתם 21% בלבד משתמשים באוטובוס.  25% מבין הנשאלים קבעו כי אין תחבורה ציבורית זמינה מביתם למקום העבודה או הלימודים. 55% מהנשאלים ציינו שהם לא משתמשים בתחבורה הציבורית כי הם לא רוצים להיות מוגבלים ללוחות הזמנים שלה, 43% קבעו כי התחבורה הציבורית לא נוחה להם ונוח יותר ברכב.

פקק בשדרות רגר בבאר שבע (צילום: דני בלר)​​​​​​​

לפני כשמונה שנים, כאשר נעשה מהלך המיתוג של העיר באר שבע, הודגשה העובדה כי היא מחוברת לתל אביב באמצעות קווי רכבות ואוטובוסים וזמן הנסיעה ''פחות משעה''. נכון להיום, באר שבע סובלת ממצוקה בתחום התחבורה הציבורית - בשעות הבוקר והערב העומסים גדולים. בימי ראשון וחמישי הרכבות עמוסות. לא כל מרכזי המסחר והבילוי בעיר מרושתים בתחבורה ציבורית. 

אל תוך הריק הזה נכנסו בעלי מכוניות פרטיות, שירות ה''גט שבת'', שהוא זול משמעותית מנסיעה במוניות ומהווה פתרון למי שצריכים להגיע לשכונות מרוחקות או מקומות בילוי בשעות הלילה. על פי הערכות שונות, בבאר שבע לבדה, נערכות מאות נסיעות כאלה.

תגובות

End of content

No more pages to load