• 29 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רהט בוערת: 3 ילדים נפגעו בקרב יריות בחתונה, מהנדס העיר נורה הבוקר

גל אלימות בעיר השנייה בגודלה בנגב: בקרב יריות בחתונה ברח' סלאח א-דין נפצעו שלושה ילדים, הבוקר, באותו מקום, תחת נוכחות כבדה של משטרה, אלמוני ירה במהנדס העיר כשהיה בדרכו למסגד

יריות בחתונה (מקור: סרטון רץ בטלגרם), חיפושים בבתים (צילום: דוברות המשטרה)

רהט בוערת: מהנדס העיר, אברהים אבו סהיבאן, נורה הבוקר על ידי אלמוני כשהיה בדרכו למסגד. אמבולנס הגיע למקום ופינה אותו לבית החולים סורוקה. האירוע הבוקר הוא המשך להפרות סדר בעיר, שהיא השניה בגודלה בנגב.אתמול, שישי, ארעה קטטה המונית ברח' סלאח א-דין שהפכה במהרה לקרב יריות. המשטרה הזרימה לאיזור כוחות רבים, כדי למנוע מהמצב להדרדר. חמישה נפצעו מבהלך הקטטה, בהם שלושה ילדים, שבאורח נס נפצעו קל.

וידאו: קרב יריות בחתונה ברח' סלאח א-דין (רץ בטלגרם), גל מעצרים לילי (דוברות המשטרה)


במהלך הלילה המשטרה פשטה על בתי חשודים וערכה חיפושים. הרוחות העיר סוערות, בשל סכסוך קרקעות הין העירייה לאחת המשפחות. גורמים שונים ניסו לפשר בין המשפחה לבין העירייה והוצע כי השטח ייהפך לציבורי, לטובת כלל התושבים, אך ההצעה נדחתה על הסף ועוררה גל מהומות בעיר. תושב העיר כבן 25 נעצר בתום חיפושים.

"אנו עדים לכך כי אירועי הירי המתרחשים לעיתים קרובות ביישובי החברה הערבית בישראל רובם על רקע סכסוך פנימי הגולש לאלימות. בצד זאת פועלת המשטרה לילות כימים בנחישות להפסקתם תוך הקצאת מיטב ומירב הכוחות והמשאבים תוך חקירתם.
משטרת ישראל תמשיך להאבק בפשיעה החמורה על כל גווניה תוך כוונה למיצוי חקירתי והרחקתם של החשודים המעורבים מהמרחב הציבורי והכל למען האזרח הנורמטיבי שומר החוק", כך נמסר מהמשטרה.

הירי ברחוב סלאח א-דין (צילום מסך מתוך סרטון שרץ בטלגרם)

מהנדס העיר נורה באותו רחוב בו ארעה בלילה קרב יריות

שיאם של האירועים הבוקר: מהנדס העיר, אברהים אבו סהיבאן, נורה כשהיה בדרכו למסגד ונפצע באורח בינוני, באותו רחוב בו אירעו המהומות וזאת, כאשר במקום נוכחות משטרתית מוגברת ובתום גל מעצרים. המצב בעיר הבדואית הגדולה מעורר דאגה: רק לאחרונה פורסם בהרחבה בתקשורת כי  ראש עיריית רהט פאיז אבו סהיבאן נדרש לשמירה מיוחדת, מאחר והוא נמצא תחת דרגת איום גבוהה, לאחר שבחודש הושלך רימון לעבר ביתו .

המשבר ברהט: עסקים נסגרים, האבטלה מרקיעה שחקים - ואין ממשלה מתפקדת שתוכל לסייע להם

מהנדס העיר אינו קשור לסכסוכים. הוא וראש העיר זוכים להערכה רבה מהתושבים, משקיעים מאמצים לשפר כל שניתן בעיר ומתמודדים עם המצב הכלכלי הקשה של התושבים: 19.5 % מהעסקים בסכנת סגירה. שיעור האבטלה בעיר הבדואית הגדולה עומד על 11.5 %. ההערכה היא, כי היורה ביקש לפגוע בדמות אהודה, בכדי לזעזע ולהשיג הד ציבורי למעשה שלו בקרב כמה שיותר אנשים. 

הממשלה מנסה לפתור את הבעיות על ידי יוזמות שונות, בהן פיתוח תיירות והשקעה בהכשרות מקצועיות, אך כל אלה ממש טיפה בים. התסכול בעיר רב, לא רק בשל המצב הכלכלי הגרוע, אלא גם בגלל היעדר יכולתן של הרשויות לאכוף את החוק ברהט בפרט וביישובי המגזר בכלל. השבוע נסעה מישובי הנגב שיירת מחאה לירושלים ולפגישה עם השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. אלא שבינתיים אין לא מפכ''ל קבוע, לא ממשלה מתפקדת והאפשרות הממשית כי ישראל תלך שוב לבחירות בסביבות חודש מרץ, דוחים בלפחות שנה כל אפשרות להחליט החלטות מרחיקות לכת לשינוי המצב.  

ח''כ עודא: ''לא משנה כמה הממסד שיתף פעולה עם הפשיעה, החברה שלנו תנצח​​​​​​​''

יו''ר הרשימה המשותפת, איימאן עודא, אמר הבוקר, בתגובה לאירועים: ''המאבק הוא בין 98% מהחברה שלנו לבין 2%. אחרי האירועים הקשים אתמול בלילה שהסתיימו ברצח של מוחמד ח׳אלד בן ה- 21 מכפר עארה, פציעתו של מהנדס עיריית רהט אבראהים אבו סהיבאן ושיח׳ עלי אלדנף מרמלה. ברור מתמיד שאנחנו במאבק בין 98% מהחברה שלנו הפטריוטים והטובים והפועלים, לבין 2% מהאספסוף שזורע הרג ופשיעה''.

''לא משנה כמה הממסד שיתף פעולה עם הפשיעה, החברה שלנו תנצח. כדי להשיג זאת על מאות אלפי האנשים לצאת לרחובות ולנקוט עמדה ברורה. במשך ההיסטוריה בוצעו המון פשעים בגלל שתיקת הרוב ולא בגלל קומץ פושעים. הכעס שלנו לרצח מוחמד ז״ל, ופציעתו של השיח׳ עלי ומהנדס העירייה אבראהים, מדרבן את הנחישות שלנו להיאבק בפשיעה ובפושעים''.

''לא נתייאש! נמשיך במאבק ימים, שבועות ואף חודשים. בשותפות וההתמדה של כולנו נביס אותם''.

תגובות

End of content

No more pages to load