• 29 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מנעו כניסת תושבי רהט לבריכת קריית גת - יפצו אותם ב-1,500 כרטיסים

שני תושבי רהט הגיעו עם חבריהם לבריכה בקריית גת וכניסתם נמנעה בטענה שהבריכה משרתת רק את תושבי העיר. הם הגישו תביעה אליה הצטרף המרכז לנפגעי גזענות. על פי הסכם יתרמו כרטיסי כניסה לילדי רהט

(צילום הדמיה: Zion William / CC BY SA 4.0)

1,500 כרטיסי כניסה חינם לתלמידי בית ספר ברהט במסגרת פרויקט דו-קיום - זהו הפיצוי עליו הוסכם, בבית משפט מחוזי בבאר שבע פסק בעקבות תביעה שהגישו שני תושבי רהט, שנמעה כניסתם לבריכת בקריית גת.

בחודש נובמבר, 2018, הגישו עורכי הדין מוחמד ספורי וסאמי אבו עייש בקשה לתביעה ייצוגית לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כנגד המרכז הקהילתי החדש בקריית גת, שהינו המפעיל של הבריכה העירונית, אחרי שנמנעה כניסת ערבים לבריכה. המרכז לנפגעי גזענות, מייסודו של המרכז הרפורמי לדת ומדינה, הצטרף כידיד בית המשפט לתביעה באמצעות עורכות הדין מיטל ארבל ואורלי ארז-לחובסקי.

בעקבות התביעה, שנשאה אופי ייצוגי, הגיעו הצדדים לכדי הסכם פשרה לפיו מפעילי הבריכה יספקו 1,500 כרטיסי כניסה חינם לתלמידי בית ספר ברהט במסגרת פרויקט דו-קיום. הדיון נערך בשבוע שעבר.

שני תושבי רהט, מוחמד אזברקה וסאלם אבו מדיעם, הגיעו לבריכה בקריית גת יחד עם חברים. בכניסה נאמר להם כי הכניסה מותרת רק לתושבי קריית גת. הם ראו כיצד מתרחצים אחרים נכנסים לבריכה, מבלי שישאלו אותם מהיכן הם.

בסיס התביעה:  חוק איסור אפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים, תשס"א-2000, האוסר הפליה על בסיס לאום או מקום מגורים בעת אספקת שירות לציבור. בתביעה ובבקשת ההצטרפות הובאו מקרים נוספים של תושבי רהט שכניסתם לבריכה נמנעה.

על פי כתב ההגנה, נציגי הבריכה טענו כי עובדת בעלת צרכים מיוחדים כשלה וכי לא הייתה אפליה. כמו כן, הנהלת הבריכה התחייבה להימנע מכל הליך של סינון של הנכנסים לבריכה ולספק את השירותים ללא אפליה על בסיס לאום או מקום מגורים (למעט במועדים מסוימים בחודשי הקיץ אז תתאפשר כניסת תושבי העיר בלבד). עוד צויין כי הנהלת הבריכה גם הביעה צער על הנזק שנגרם לתושבי רהט שכניסתם לבריכה נמנעה.

בתמורה, התובעים ביקשו למחוק את הבקשה לתביעה ייצוגית.


תגובות

End of content

No more pages to load