• 29 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביקש כופר על טלפון - זה נגמר במארב ומעצר

תושב הפזורה חשב שהוא הולך לעשות כסף קל מכופר על סלולרי גנוב. אזרחית ערנית ושוטרי תחנת העיירות הביאו למעצרו

צומת שוקת (צילום מסך מצלמות דרך נתיבי ישראל), המחשה (צילום: PXHERE / CC0)

החשוד חשב שהוא הולך לקבל דמי כופר יפים על מכשיר טלפון - אבל במקום זה קיבל אזיקים. הוא לא שיער כי במרחק לא גדול מהצעירה שהמתינה לו עם דמי הכופר עמדו שני שוטרים מתחנת העיירות, שזינקו עליו ברגע מימוש העסקה כביכול.

ב-14 באוגוסט נסעה תושבת מצפה רמון במונית, כשלידה יושבת אישה נוספת, אותה לא הכירה. רק כאשר ירדה מהמונית, הבחינה כי הטלפון שלה נעלם. היא הגישה תלונה בתחנת דימונה, במקביל להליך מול חברת הטלפונים, אשר למעשה משבית את הטלפון. לכל מכשיר סלולרי מספר IMEI ייחודי וחברת הסלולר יכולה לשלוח פקודה אשר משביתה את הטלפון מכל שימוש. 

לפני מספר ימים יצר קשר עם הצעירה ממצבה תושב הפזורה, אשר סיפר לה כי הטלפון שלה אצלו וכי יסכים להחזיר לה אותו תמורת תשלום דמי כופר. הצעירה פנתה למשטרה ולחתנת העיירות, בה מפקד המשמרת, פקח אביתר סליק, תידרך אותה כיצד עליה לנהוג. היא קבעה עם החשוד בצומת שוקת.

החשוד הגיע בשעה הייעודה עם הטלפון - אבל במקום לקבל דמי כופר, נאסק בידיו והובל לניידת. גם החשודה בגניבת הטלפון תיעצר, אחרי שהתברר שיש לה עבר בתחום עבירות הרכוש. 

במשטרה ממליצים לא לוותר על הגשת תלונה במקרה של גניבת סלולרי או במקרים של עבירות רכוש, גם אם מדובר בעבירות קלות. לעיתים החשוד לא נתפס מיד, אך המידע מסייע להביא לתפיסתו ולמניעת עבירות.

תגובות

End of content

No more pages to load