• 29 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בחמאס התאמנו - והקפיצו את גזרת עוטף עזה

אימוני ירי רקטות בעזה הפעילו את מערכת כיפת ברזל בעוטף עזה, מיירטים שוגרו ותושבים נכנסו לממ''דים. בצה''ל מתעקשים שזה ''זיהוי שגוי'', תושבים בעוטף וגורמים פלסטינים מציירים תמונה אחרת...

(צילומי ארכיון להמחשה: דובר צה''ל, מירב מרודי/ CC BY 2.0)

חמא''ס התאמן - והקפיץ את גזרת עוטף עזה. סמוך לשעה 11:00 הושמעה אזעקת צבע אדום בחלק מיישובי העוטף, ועל פי דיווחי תושבים, מיירטי מערכת כיפת ברזל שוגרו לעבר מטרות. בגזרה נשמעו קולות פיצוץ. חמאס, אף על פי שאינו יורה לעבר לעוטף, ממשיך בהתעצמות שלו ובשיגרת האימונים. בין היתר, כך על פי מקורות פלסטיניים, עובדים כל העת בחמאס על שיפור יכולות הרקטות שלהם - הן בטווח, הן בדיוק והן ביכולות ההרס שלהן. 

עדות לשיפור ביכולות נראו בסבבים האחרונים ובמערכת הביטחון מסתכלים בדאגה על מגוון השיפורים והרצון של העזתים להערים על מערכת כיפת ברזל. במערכת הביטחון ובדרג המדיני יודעים כי מדיניות ההבלגה, שממשלת נתניהו נקטה כשהמדובר הוא בירי כלפי יישובי הנגב, תיגמר ברגע שיהיו, חלילה, קורבנות בנפש. 

חמאס, מצידה, מחכה להקמת ממשלה. גם בחמאס יודעים שכרגע יש בישראל סוג של ריק וכי אין ממי להפיק תועלת. זו אחת הסיבות שבחמאס לא יוזמים כרגע עימות נרחב. חמאס מנצל את תקופת הרגיעה המדומה להתעצמות ובעיקר, לשיפור יכולות על ידי ידע המגיע בין היתר מאירן. אירן לא תתעמת ישירות עם ישראל, אלא תפעיל את החיזבאללה ואת בני בריתו בעזה. 

בשיחות סגורות, אחת הדאגות המובאות כיום בנגב היא נושא המיגון. הוא חוצה מגזרים: גם בערים וגם ביישובים הבדואים המון בתים ללא ממ''דים. פעם אחר פעם מתריעים ראשי היישובים על בעיה זו וקובלים כי אין עם מי לדבר במערכת הביטחון. התחושה היא שגורלם נמצא יותר בידי שמים, מאשר בידי הדרג המדיני והביטחוני. 

מדובר צה''ל נמסר בתגובה: ''לפני זמן קצר, הופעלה התרעה בצפון העוטף בעקבות זיהוי שגוי משטח רצועת עזה לעבר ישראל. מערכת ההתרעה הופעלה כנדרש, לוחמי הגנה אווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות''

תגובות

End of content

No more pages to load