• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: מגמה ירוקה בדיון בוועדה המחוזית - נגד מגדלי ענק בב''ש

חברי מגמה ירוקה בב''ש נפגשו עם הועדה מחוזית לתכנון ולבניה והציגו את השגותיהם מתוכנית המתאר. למה גורדי השחקים לא מתאימים לעיר?

תיועד נדיר מתוך הדיונים (צילום: מגמה ירוקה)

חברי ''מגמה ירוקה'' נפגשו עם אנשי ועדת התכנון והבנייה של באר שבע, והציגו את השגותיהם מתוכנית המתאר של באר שבע, המדברת על ציפוף העיר ובניית גורדי שחקים בבננייה צפופה. באר שבע, עיר שאין לה בעיות של עתודות קרקע, הולכת ומצטופפת ואת התוצאות רואים בכבישים: עומסים גבוהים שלא היו מוכרים לתושבי בירת הנגב. זאת ועוד: התושבים נאלצים להשתמש הרבה בכלי רכב פרטיים, בהיעדר חלופות מספקות.

אתמול, רביעי, הגיעו נתיגי מגמה ירוקה לועדת התכנון והבנייה של באר שבע כדי להציג איך תוכנית המתאר של העיר יכולה להיות עירונית וסביבתית יותר.

וידאו: המפגש תועד בחלקו בוידאו, שהועלה לדף מגמה ירוקה. קטע הוידאו מספק הצצה נדירה לועדה (צילום: מגמה ירוקה בפייסבוק)


בין הנקודות שהועלו: נושא ההתחדשות העירונית: על מנת לקדם התחדשות עירונית בשכונות הותיקות ויצירה של מרכז עירוני פעיל, התוכנית צריכה לקבוע סדר עדיפויות ברור בו היא מעדיפה את מרכז העיר על פני  בנייה של שכונות חדשות שסותרות במהותן את היכולת ליצור מרכוז וגם פוגעות בטבע - כך לדבריהם.

בעניין המגדלים בעיר, אנשי מגמה ירוקה רוצים שהתוכנית תגביל את גובה הבנייה ל8-9 קומות. לדבריהם, מחקרים מראים שבניינים נמוכים מאפשרים חסכון באנרגיה ורחוב פעיל ונעים, ושילוב של מגוון דירות ואוכלוסיות, בניגוד לבנייני יוקרה בזבזנים. התכנית היום מאפשרת בניית מגדלים בני 17, 30 ואפילו 50 קומות.

נקודה נוספת שהועלתה היא התחבורה הציבורית בבאר שבע: ''התכנית מתייחסת לצורך בקידום תחבורה ציבורית אבל לא מציידת את התכנית ביעדים ברורים ובכלים מחייבים ובנוסף, התכנית משאירה אותנו עם הכבישים העירוניים הכי רחבים במדינה - כאלה שמתוכננים למכוניות ולא לאנשים. ועיר בלי אנשים ברחוב זאת לא עיר'', אמרו בפגישה.


תגובות

End of content

No more pages to load