• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איים על ראש עיריית רהט ונעצר, אך בית המשפט שחרר אותו

תושב לוד, כבן 50, איים על ראש עיריית רהט, יישוב הסוער מאוד לאחרונה בשל שורת מעשי אלימות. המשטרה עצרה את החשוד, אך בית המשפט שחרר אותו, כי מדובר ב''דיבורים בלבד''

עיריית רהט (צילום: דני בלר)

על אף התנגדות המשטרה בימ"ש הורה לשחרר ממעצר חשוד באיומים על ראש מועצת רהט ולא התיר הגשת עיכוב ביצוע. ב-29 באוקטובר התקבלה במשטרת ישראל תלונה בגין איומים ברשת החברתית על ראש עיריית רהט. נפתחה חקירה ונודעה זהותו של חשוד.

​​​​​​​החשוד, תושב לוד כבן 50, אותר ונעצר. בדיון הארכת מעצרו הראשונה הורה בימ"ש השלום על שחרורו אך בימ"ש המחוזי הפך החלטתו בערר אותו הגישה המשטרה. היום הובא החשוד לבימ"ש בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו בפעם השניה.

בניגוד לעמדת המשטרה הורה כב' השופט רון סולקין על שחרורו תוך שהוא אומר: "הדעת אינה נוחה מכך שאדם יוחזק במעצר בדל התבטאויות גם אם חצו באופן נקודתי גבול. ויש לומר במאמר מוסגר כי אין תמימות דעים בשאלה האם התבטאויות לבדן גורמות למעשים אלימים. תפיסה כזו לפיה אנשים פועלים כתוצאה מהודעות שונות שקרו ברשת החברתית אינה מכבדת את אזרחי המדינה ואת בני האדם בכלל... ".

טוען המעצר אשר אינו מוסמך לעיכוב ביצוע ביקש להעזר בחברו, שוטר אחר אף הוא טוען מעצר המוסמך לבקש עיכוב ביצוע, אך השופט לא נענה לבקשה זו ומנע מהמשטרה לערור על החלטתו לבימ"ש המחוזי ואף לא הסכים לחתום על צווים המתחייבים להמשך ביצוע פעולות החקירה קריטיות נדרשות מאופיה של החקירה כחקירת עבירות מחשב ולהמשך חקירת התיק.

על אף האמור משטרת ישראל הגישה ערר למחוזי לעניין החלטה זו תוך שהחשוד שוחרר בתנאי בימ"ש. "משטרת ישראל רואה בחומרה כל אירוע בו משתמע איום על נבחר ציבור תוך כוונה להלך עליו איימים ולפגוע בשליחותו הציבורית ותפעל למיצוי חקירתי בנחישות המתבקשת כעולה מטיב החשדות", כך נמסר מהמשטרה.

רק לאחרונה ארעה קטטה ברחוב צלאח א-דין, במהלכה נורו יריות במהלך חתונה. למחרת, מהנדס העיר נורה כשהיה בדרכו למסגד. העיר הבדואית הגדולה, שהיא גם העיר השניה בגודלה בנגב, סוערת מאוד לאחרונה, בשל מאבקים בין משפחות סביב שטח קרקע שבמחלוקת.

וידאו: תקרית ירי ברהט, חיפושים אחרי נשק בעיר (צילומים: רץ בטלגראם, דוברות המשטרה)
​​​​​​​

מצד שני, ראשי הציבור הבדואי בנגב קוראים להדק את האכיפה ולמנוע מקרי אלימות בנגב. השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אמר השבוע בדיון בנושא שנערך בכנסת, כי במהלך כהונתו פעולות האגיפה הוגברו מאוד, אך העונשים שגוזרת מערכת המשפט על העבריינים קלים.  

תגובות

End of content

No more pages to load