• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קבלן תשתיות טוען שהותקף על רקע גזעני: ''נחסל אותך יא יהודי''

ר', קבלן תשתיות מבאר שבע טוען: ''הוכיתי באכזריות על ידי שני עובדים מהפזורה כי העזתי להעיר להם. מקרי האלימות בנגב חוצים כל גבול''

מכות יבשות בראשו של ר' (צילום סלולרי)

ר' (שמו המלא שמור במערכת), נקלע אתמול לתקרית אלימה, בעת שהתכונן לביצוע עבודת תשתית באחת הרשויות המקומיות בנגב. ''הגעתי למכון טיהור שפכים לצורך ביצוע עבודה. שלחו אליי שני עובדים, תושבי הפזורה, שהיו אמורים לסייע לי. משום מה, הם לא אהבו את אופי העבודה ולא היו מרוצים מהשכר שהציעו להם. קצת הפותעתי, אבל אמרתי להם שאין בעיה, אודיע למנהל שלהם, הם מבחינתי משוחררים ועובדים אחרים יישלחו במקומם''.

''חשבתי שהם ילכו לדרכם, אבל הם נשארו שם, התחילו לקלל ולאיים ואז היכו אותי מכות רצח. הם איימו לחסל אותי בגלל שאני יהודי לטענתם, חטפתי אגרופים ובעיטות. ממש לא יכלתי לזוז לכמה דקות וכשתאוששתי, פניתי לחדר המיון. הבוקר, הגשתי תולנה במשטרת העיירות. בינתיים אני לא מסוגל לחזור לעבודה. עברתי טראומה. בחיים לא הותקפתי ככה. אם עובדים לא רוצים לעבוד, או שמגיעים ורואים את העבודה וזה לא מתאים להם משום מה, לא אמורים להגיב ככה. זאת הייתה תקרית מפחידה. זה לא אמור להיות, אבל כולם יודעים מה קורה בנגב, רמת האלימות והיעדר האכיפה. שני העובדים האלה היכו אותי ולא חששו מהחוק''.

 ''אני לא יודע היכן תיגמר כל האלימות הזו. ברגע שאין חוק, אנשים מרשים לעצמם להתנהג לאלימות. תראה מה הולך בפזורה, מבחינת אלימות. אם אנשים לא יודעים להתנהג ומגיבים באלימות כזו, צריכה להיות ענישה שתרתיע אותם. אני לא מסוגל לחזור לעבודה עכשיו. בחיים לא חוויתי אלימות כזו והכל בגלל שהעזתי להעיר להם. אני התחייבתי לבצע עבודה ברשות מקומית ומי שבא לעבוד איתי, צריך להיות רציני. העבודה לא מתאימה לך? תודה - שלום. לא קרה כלום. במקרה הזה, זאת אלימות מפחידה. זה לא רק איתי, זה בכל מקום. מה רוצים להשיג בסופו של דבר? שהמשטרה על מנת למנוע מקרים כאלה תגביל כניסה ותנועה חופשיות בנגב? שיהיו מקומות ומתקנים שהכניסה אילהם תהיה בתעודת תושב בלבד?''.

ר', כאמור, הגיש תלונה במשטרת העיירות - שנמצאת כרגע, לדבריו, בחקירה. 

תגובות

End of content

No more pages to load