• 05 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חשד: בן 50 פגע מינית בילדים, כשהתגורר בב''ש לפני שנים

משטרת באר שבע פתחה בחקירה נגד פסיכולוג ילדים מהצפון, בחשד שלפני למעלה מ-25 שנה, עת התגורר בב''ש, ביצע עבירות מין בילדים. מעצרו הוארך הבוקר ב-3 ימים. סנגורו: ''הטענות מעורפלות... לא מחזיקות מים''

(צילום הדמיה: picturexv / נחלת הכלל) (המצולם אינו קשור לכתבה)

במשטרת ישראל נפתחה חקירה בחשד לביצוע עבירות מין בקטינים אשר בוצעו בידי תושב הצפון כבן 50 בתקופה בה התגורר בבאר שבע, החשוד אותר, נעצר והובא היום, שישי, לבימ"ש. "משטרת ישראל רואה בחומרה כל חשד לניצול פגיעותם של קטינים", כך נמסר מהמשטרה. 

המקרים אירעו, על פי תלונה שהגישו ארבעה גברים, בשנים 1992-1993, עת החשוד, כיום פסיכולוג ילדים, התגורר בבאר שבע. המתלוננים (בהם בני משפחה וחברם מאז), היו ילדים בני 8-15 בעת שהתרחשו לכאורה המעשים. לטענת אחד מהם, המעשים נמשכו שנים ארוכות. לטענתם, הגישו תלונה רק עכשיו, אחרי שנים רבות, מתוך חשש שהאיש יפגע בילדים נוספים. לטענת החשוד, היה עניין מיני ''בדרגה נמוכה'', בינו לבין אחד המתלוננים, אך הוא היה אז כבר בגיר.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצר של האיש בשישה ימים, בשל הטענה למסוכנות לכאורה, בשל עיסוקו כיום. סנגורו של האיש שלל את הטענות מכל וכל וטען כי פרטי התלונה מעורפלים ו''אינם מחזיקים מים''. בין היתר, ישנו קושי בהגדרת המקומות בהם ארעו המקרים ובתי התרחשו וגם קיים אי סבירות לגבי מערכת  היחסים בין החשוד לבין אחד הקורבנות לכאורה. המתלוננים, מצידם, עומדים על אמיתות טענותיהם, אף כי חלפו שנים רבות. בית המשפט האריך את מעצרו בשלושה ימים בלבד ואסר על פרסום שמו וכל פרט מזהה. 

פורום ארגוני הפסיכולוגיה הציבורית בישראל פרסם הבוקר תגובה: "אנו מבקשים להוקיע ולהביע שאט נפש. אם יתגלה כי החשדות, לכאורה, נכונים, מבקש הפורום לחזק את ידי המתלוננים, מתוך הכרה של הקושי הרב הכרוך בעצם הגשת תלונה.  הפורום מבקש להבהיר באופן חד משמעי כי כל קיום קשר מיני עם מטופל, בהווה או בעבר, או אלו הקרובים אליו, מהווה עבירה אתית ראשונה במעלה. בקשר טיפול קיימים יחסי מרות ותלות, ופריצת הגבול על ידי קיום יחסי מין עלולה להסב נזק נפשי חמור למטופל". 

תגובות

End of content

No more pages to load