• 10 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסלמה בדרום: כ-20 רקטות נורו לעבר יישובי העוטף, רצף אזעקות

רצף אזעקות בעוטף עזה - עד כה ייורטו כ-20 רקטות. דיווח על פגיעה ישירה בבית בשדרות. העזתים מדווחים על ירי של צה''ל לעבר עמדות חמאס

יירוט ביישוב בדרום (צילום סלולרי, רץ במדיה חברתית)

סמוך לשעה 21:00 - אזעקות צבע אדום ביישובים רבים בעוטף עזה. תושבים מדווחים על קולות נפץ ועל יירוטים רבים. ''שמענו את האזעקה, זה תפס אותנו בהפתעה ממש, יש יירוטים. רצנו לממ''ד ויש אזעקה אחרי אזעקה, שמענו קולות נפץ''.

מדיווחי תושבים, נשמעים קולות פיצוץ מאיזורים שונים במרחב הנגב. תושתבים בבאר שבע דיווחו על קולות נפץ שנשמעו בעיר. אלה הדי פיצוצים. 

​​​​​​​רטה פגעה פגיעה ישירה בבית בדרות, ללא נפגעים.

וידאו: תיעוד הנפילה בשדרות (רץ בוואצאפ ללא קרדיט)

על פי דובר צה''ל, ''בהמשך לדיווח על הפעלת התרעות לפני מספר דקות, זוהו שבעה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורטו על-ידי לוחמי כיפת ברזל''.

מקורות בעזה מפרסמים בדקות האחרונות תיעוד של הירי מהצד העזתי וכן הבטחה כי הירי יימשך. הרמטכ''ל, אביב כוכבי, התריע הערב בשיחות סגורות, מאפשרות להסלמה בדרום, ככל הנראה בעידוד גורמים אירניים. אתמול צה''ל פגע בכלי טיס לא מאויש, שטס בגובה רב מעל שמי הרצועה. במערכת הביטחון בישראל מביעים חשש, כי ההאירנים יספקו לחמאס כלי טיס לא מאוישים בעלי יכולות משופרות, שעלולים לפגוע בישראל. כלי הטיס שהורד אתמול מראה יכולות כאלה. 

וידאו: הדיווח בכאן 11, שידור ישיר
​​​​​​​


במערכת הביטחון מתקשים להבין מה הסיבה לירי, אך מצד שני, צה''ל נותן כתגובה עוד מאותו דבר: הפצצת פחונים. לעת עתה אף אחד מהארגונים אינו לוקח אחריות. רק לאחרונה עבר דרך ישראל לעזה השליח הקטארי, עם מיליוני דולרים עבור משפחות עזתיות. גם בצה'' לא יודעים מי ירה ולמה דווקא בעיתוי הזה.


וידאו: ירי לעבר העוטף (צילום: רץ במדיה חברתית)
​​​​​​​


דוברים מטעם חמאס מודיעים, בדקות האחרונות, כי הארגון מתחיל פנות מפקדות מחשש לתוגבה ישראלית. לדברי אותם גורמים, מורגשת פעילות אווירית ערה מעל שמי הרצועה. על פי מקורות עזתיים, צה''ל מפציץ ברגעים אלה, 21:28, עמדת תצפית של חמאס. גורמים עזתיים מדווחים על כניסת מטוסי צה''ל לשטח הרצועה.

דוברת המועצה המקומית שער הנגב, עדי מאירי, מוסרת כי  ''מבדיקה שערכנו, אין נפילות בשטח שער הנגב. בנוסף, כרגע אין הנחיות מיוחדות לעורף''.

חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח ברזילי אישה, תושבת שדרות כבת 65 במצב קל לאחר שנפלה ונחבלה בדרכה למרחב מוגן.

לפני זמן קצר הסתיימה הערכת מצב מיוחדת  במחוז הדרומי של משטרת ישראל, לאור המצב הביטחוני, במהלכה הוחלט על חיזוק מערכי השיטור. השוטרים והלוחמים נפרסו ברחבי הערים דרוכים לכל תרחיש וזאת במטרה לאפשר מענה מהיר ומציל חיים בכל זירה, הגברת תחושת ביטחון הציבור והמשך טיפול באירועי השגרה בדרום.  

במשטרה מדגישים הערב- ״אנו מבקשים מהציבור להימנע מסיכון עצמי מיותר ולא להתקרב לזירות ושרידי נפילות עוד בטרם נבדקו על ידי הגורמים המקצועיים במשטרת ישראל. הגעת אזרחים אל זירות אלו לצערנו פרט לסיכון מהווים גם הפרעה לכוחות המשטרה וההצלה השונים לבצע עבודתם״.

משטרת המחוז הדרומי פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות והמועצות שבתחומה, גורמי צה"ל ובכלל זה פקע״ר. הציבור מתבקש להיות קשוב להנחיות ההתמגנות שניתנות על ידי פיקוד העורף ולהישמע לאלו.​​​​​​​וידאו: הירי על עוטף עזה (צילומים הועלו לרשתות חברתיות)​​​​​​​

וידאו: הירי על תשובי הנגב (קרדיט" קודקוד בטלגרם)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load