• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבוד לב''ש: האלופות והאלופים בפיזיקה של רשת אמי''ת

שבעה מתלמידי הרשת בב''ש התמודדו באולימפיאדת הפיזיקה הארצית של אמי''ת - וחזרו עם גביעים

האלופות והאלופים מרשת החינוך אמי''ת ב''ש (צילום: רשת אמי''ת)

שבעה תלמידים ותלמידות מבתי החינוך של רשת אמי"ת בבאר שבע זכו באולימפיאדת הפיזיקה של רשת אמי"ת בה התמודדו תלמידים מצטיינים ממגמות הפיזיקה בבתי החינוך של אמי"ת מכל רחבי הארץ.

התלמידים המצטיינים הם: דניאל קורקין, ליאון טרוסנטנצקי, ולדימיר ירמולנקו ומיכאל באלושווילי ממקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) בהדרכת המורה קלרה סקוליק וחן נחום, קמילה שרף ומעיין צדיק מאולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בהדרכת המורה חנה ינטוב. 
תלמידות האולפנה בלטו בין משתתפי התחרות בשל גילן הצעיר – כתה ט – ובשל ההישגים המרשימים שלהן בתחרות. מצטיינת דרומית נוספת היא כליל שהם תלמידת אמי"ת קמה ירוחם, אותה הדריכה המורה נגה בן שמחון.

את התחרות, שנערכה במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה ביום שלישי שעבר,  יזמה ד"ר רחלה תורג'מן ראש תחום הפיזיקה באמי"ת, במטרה לתרגל ולקדם את תלמידי אמי"ת לאולימפיאדת הפיזיקה הארצית והבינלאומית.

מתוך כ-200 תלמידים נבחרו עשרים מצטיינים אשר זכו בניקוד הגבוה ביותר, ביניהם כאמור שבעה מצטייני אמי"ת באר שבע. המצטיינים יזכו לליווי והדרכה של מאמן הנבחרות אלכס ויינברג מקהילת הפיזיקה של אמי"ת במטרה להעפיל לאולימפיאדה הארצית והבינלאומית. במהלך האולימפיאדה, השתתפו התלמידים בסדנאות מרתקות כגון פיזיקה בספורט, בקרקס, בתלת מימד ועוד. 

מ"מ וסגנית רה"ע מחזיקת תיק החינוך בעיריית באר שבע, ד"ר חפצי זוהר: "הזכייה בתחרות זו וההישגים חסרי התקדים בהם אנו זוכים בשנים האחרונות מעידים שתחום הפיזיקה מהווה עוגן של מצוינות בעיר. נמשיך לתת בידי התלמידים באמצעות מרכזי המצוינות בכלל ובפרט מרכז המצוינות במדעים את הכלים הנדרשים להוביל חשיבה פורצת דרך. אני מברכת את הזוכים והצוות המקצועי על ההישג המרשים." 

ראש אולפנת אמי"ת אוריה נעה הכהן, ברכה את התלמידות הזוכות והודתה למורה חנה ינטוב על מסירותה: "שאיפתנו היא לקדם כל תלמידה ותלמידה למיצוי יכולותיה בכל תחומי המדע והדעת. אנו בטוחים כי נכונה לתלמידותינו הצלחה בהמשך דרכן המדעית".

צוריאל רובינס מנהל מקיף אמי"ת מוסיף: "מה שמאפיין את התלמידים המצטיינים הללו היא העובדה שהם לא מצטיינים רק בפיזיקה אלא גם בעולם הערכי העשיר שלהם. התלמידים הללו הם מופת לכולנו ומלמדים אותנו על התמדה ודבקות במטרה".

תגובות

End of content

No more pages to load