• 26 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אני ניצחתי

אוראל דהן בן החמש-עשרה לא וויתר, גם ברגעים הקשים לא הפסיק להאמין שיתגבר על הסרטן. אבל הוא לא עשה את זה לבד

אוראל, ביחד עם מאור בוזגלו ומאור מליקסון שחקני הפועל באר-שבע

"כאשר אני מתנדב ביחד למען החייל באר שבע אני מרגיש שניצחתי את הסרטן, ואני יכול להתגבר היום על כל מכשול" כבר שנתיים שהוא מתנדב באופן קבוע ויום יומי, ההתנדבות ניטעה בי בדיוק בתקופה בה חליתי  וציפורה חלפון יו"ר מתנדבי יחד למען החייל ליוותה אותי בלי הכרות מוקדמת, בכל רגע נתון. הבנתי שהדבר הראשון שאני עודה מיד אחרי שאני מחלים לה להתחיל להתנדב אצלה בסניף ולתרום לקהילה בכל רגע נתון. בעזרת אופטימיות וחשיבה חיובית צלחתי את המחלה הקשה והחלמתי. היום, לאחר שהבראתי  מהסרטן אני מתנדב"

זה סיפור על ילד צעיר, מעורר השראה שמהמקום הכי כואב הכי קשה שחיו תלויים בין שמים לארץ הוא נלחם בסרטן, מנצח אותו ומחליט לגמול למי שליווה אותו בדרך הקשה. לפני שש שנים בכיתה ה' התהפך עליו כל עולמו,  כאשר לאוראל דהן בן החמש עשרה מבאר-שבע נודע שחלה במחלה.

כיצד גילית שאתה חולה בסרטן?

"זה התחיל בכל מיני דברים מוזרים שקרו לי התחלתי לגרור את הרגל לדבר עם האות ח במקום האות ר ובעצם הכל השתנה אצלי באותו הרגע ההורים שלי חשדו, ובצדק שמששהו לא כשורה מתרחש אצלי בגוף, יום אחרי אני כבר הולך לרופא עם אמא שלי לרופא והוא לטענתו אומר שזה כלום, ההורים שלי הרגישו בתוכם שמשהו לא תקין והתעקשו לקחת אותי לרופא פרטי"

באותה בדיקה מודיע להם הרופא כי ישנו ממצא זר בראש, יומיים אחרי אוראל נשלח לבדיקה דחופה של אר איי, " יומיים אחרי זה את האם אר איי עשינו בתל אביב יצאנו מהבוקר והגענו בצהריים בארבע בשעה שש התקשרו לאימא שלי ואת האמת שאני לא יודע מה אמרו לה אני רק זוכר שהיא בכתה בהתחלה, חשבתי שזה כלום שזה כמה בדיקות קטנות וזהו אבל גיליתי שממש לא כשהגענו לבית החולים הבנתי שזה לא ממש כמה בדיקות אלא שגילו שיש לי גידול בגזע המוח ורק בשביל להסביר את החשיבות שלו גזע המוח אחראי על ויסות לחץ הדם ויסות טמפרטורת גוף ואפילו שליטה על שרירי הנשימה "

זה יוצא דופן לשמוע אנשים שעברו מחלה כל כך קשה עם אופטימיות כזאת.

"יש רגעים קשים שבהם נשברתי נפשית ופיזית, אך אני אישית מעולם לא שקעתי. ממש האמנתי שאבריא .חשוב להישאר אופטימיים, זהו חלק מאוד גדול מאוד מההחלמה. הייתה לי גם תמיכה מאוד גדולה של המשפחה. אני חייב לומר תודה להורים שלי ההורים שלי שטיפלו בי בתקופה שהתאשפזתי אבא שלי היה ישן על הכיסא הכי לא נוח בעולם ואימא שלי שהייתה קמה כל פעם לעזור לי וכל פעם שהקאתי הייתה מנקה אותי, סבתא שלי היקרה נאלצה לעבור להתגורר איתנו כדי לטפל בי גם. אני מודה לאל שסיימתי את זה ושזה מאחוריי. זה אחד הדברים שהקלו עליי בוודאי. אימא שלי פשוט מילאה אותי מסביב בדברים אופטימיים ואני נתתי לעצמי להגיע למקום הזה בכלל של מסכנות. אני זוכר שהיו חברים שבכו ואמרו אוי יו יוי ומה יהיה? ואני פשוט עודדתי אותם ואמרתי: הכל יהיה בסדר אני לא יכול להמציא יש מאין ככה עברתי את זה."

היה לי רופא מקסים ד"ר מיקי מסורוקה הוא היה סוג של מלאך שרת עבורי, בלעדיו לא יודע מה הייתי עושה.

מה גרם לך בעצם להתנדב דווקא ביחד למען החייל?

"בין כל ההקאות והתופעות לוואי הקשות הגיעה אליי מלאך משמים ציפורה חלפון יו"ר מתנדבי יחד למען החייל באר שבע, המלאכית דאגה לשמח אותי ולהביא לי אומנים לבית כמו תובל שפיר, מוקי, ליאור רז השחקן הראשי של פאודה, קבוצת הפועל באר שבע ועוד. היום אני אחריי זה תודה לאל והיום אני מתנדב באגודה של יחד למען החייל בחרתי להתנדב דווקא באגודה הרגשתי צורך לגמול לציפורה ולהוקיר לה תודה על כל הטוב שעשתה למעני בתקופה הכי קשה בחיי. אני מרגיש מסופק מאוד לראות את הטוב שאנו עושים למען החיילים שלנו זה ממש גאווה עבורי להיות חלק מיחד למען החייל תודה. כילד צעיר מאוד  שעבר את המסע הזה צברתי ידע וניסיון של הישרדות בחיים, של רצון טוב, הבנתי שצריך פשוט לעשות טוב. אני ההוכחה בעצם שיש חיים אחרי הסרטן.והטיפ שלי לילדים בעיקר שחולים, אל תוותרו. אפשר לעבור את זה והחיים הופכים להיות הרבה יותר טובים ונפלאים ממה שהיה קודם ושזה יכול להיות גם לטובה."

אוראל ביחד עם ליאור רז כוכב פאודה

ציפורה חלפון מספרת : באותה תקופה הייתי דוברת מועדון הכדורגל הפועל באר שבע ומנהלת קשרי הקהילה, יום אחד אני מקבלת טלפון מאימא של אוראל, לא הייתה הכרות מוקדמת, היא מספרת לי על אוראל ומבקשת אם אוכל להביא לאוראל את השחקנים הביתה כי הוא מאוד אוהב אותם, מיותר להגיד שלא היססתי, כאשר הגעתי לשם בפעם הראשונה ופגשתי את אוראל, זאת הייתה אהבה ממבט ראשון. הפכנו להיות חברים טובים. אוראל היה חולם על אנשים שהוא רוצה לפגוש ואני הייתי מבצעת, בזמן הזה גילית כמה אנשים טובים מסתתרים באומנים ושחקנים, ליאור רז מפאודה שהגיע לארוחת בוקר אצל אוראל שבאותו היום הוא אמור לחזור למרכז ולרדת לאילת עם משפחתו. מוקי הזמר שעזב את הכל והגיע עד אוראל כדי לשיר איתו יחד את השיר אבא. תובל שפיר באמצע צילומים לגאליס הגיע להתחרות בסוני, והיום לראות שאוראל הוא המתנדב הכי צעיר שלנו באגודה, הלב מתמלא בנחת, באיזשהו מקום עברתי עם אוראל את הקושי הנפשי לא הפיזי, לא פיללתי שאראה אותו כואב ממחטים מכערות כל פיסת עור לגופו ותרופות שכילו לו ולי את הלב מבפנים. לא פיללתי לראות את שערו הרך נושר, לא פיללתי ש-5 דקות בהם אוראל רקד או שמח יגרמו לי להיות מספיק שמחה כי במשהו הצלחתי, ומשהו עשיתי נכון היום ואלוקים יודע שהיו רגעים שלא חייכתי שבועיים רצוף!! לא האמנתי כמה עוד אתגעגע, וכמה רוח הלחימה של אוראל  עוד יפמפם בליבי עד סוף חיי "

דגנית אמא של אוראל :"הרבה פעמים אומרים לי אנשים ששמעו את הסיפור שלנו, כמה אנחנו גיבורים וחזקים, אבל למען האמת אנחנו משפחה נוספת במשפחת חולי הסרטן שלא הייתה להן ברירה, אלא לנסות לעשות כמיטב יכולתם כדי שהילד/ה שלהם יחלים, יחיה את חייו הכי טוב שאפשר, מוקף בצחוק, חיבוק והמון אהבה. גיבורים בעל כורחם, יותר מתאים לי כאן.


תגובות

End of content

No more pages to load