• 09 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קוקאין, אקסטזי ו-MDMA - ומפגשים בחנות כלי בית

פשיטה הבוקר על רשת מכירת סמים בנגב. על פי החשד, הרשת עסקה בסחר בסמים באמצעות אפליקציה וסרטון חושף את השיטה המקורית שלהם לקבל תשלום ולמסור ''סחורה''

חלק מהסמים שנתפסו בפשיטה (צילום: דוברות המשטרה)

"עץ הדעת" זהו שמו של המבצע לפיצוח רשת ממכר סמים, שפעלה בדרום באמצעות אפליקציה. חברי הרשת השתמשו בין היתר בשיטת שיווק וגביית כסף מקורית: הם הטימנו את הסם באריזה מסומנת בחנות כלי בית, אבל שכחו, ככל הנראה, שהמקום מרושת במצלמות. באחד הסרטונים נראה ''לקוח'' אוסף את הסחורה מהמדף ומשאיר תשלום, כשחשוד בא ואוסף את הכסף.

הבוקר, שני, משטרת ישראל סיימה הפעלתו של סוכן סמוי בסביבת סוחרי השטח וביישומון המשמש לעבירות סחר בסמים המסוכנים ואספה ראיות מפלילות כנגד עשרות חשודים מהנגב. בשעות הבוקר המוקדמות בוצע גל מעצרים נרחב בדרום ובמהלך היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים.

משטרת ישראל פועלת תוך מאבק מתמשך כנגד עבירות הסחר וההפצה של סמים מסוכנים בסביבת סוחרי השטח וגם במרחבי הרשת הווירטואלית וזאת במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה כנגד עבירות מעין אלו המסכנות באופן ממשי את שלומו ובטחונו של הציבור.

וידאו: כך פעלה הרשת (צילום: משטרת ישראל)
​​​​​​​


במהלך החודשים האחרונים, בדרך יצירתית ותוך הפעלת מיטב האמצעים הטכנולוגים, אספו שוטרי יחידה מרכזית במשטרת ישראל, בליווי חטיבת התביעות המשטרתית, ראיות לכאורה כנגד עשרות חשודים בגין עבירות של סחר והפצת חומר חשוד כסם מסוכן. זאת לאחר שמהלך תקופה זו פעל סוכן סמוי בסביבת השטח וביישומון (אפליקציה) אשר אמור היה לספק מרחב פעילות אנונימי לסוחרים וצרכני חומרים חשודים כסמים מסוכנים, אולם זהותם נחשפה על ידו והביאה בידי משטרת ישראל לאיסוף ראיות מפלילות לכאורה כנגדם "בעולם האמיתי". "נמשיך לפעול באופן נחוש על מנת להרחיק מהמרחב הציבורי את אלו המסכנים בהתנהגותם העבריינית את שלום הציבור", ציינו במשטרה.

בתום חקירה סמויה שנערכה מספר חודשים ולאחר שנאספו ראיות לכאורה כנגד החשודים משלב ההזמנה של המשלוח, תיאומו ומסירתו, הוחלט לעבור לשלב הגלוי ולרגע "הפרוץ" של המעצרים. עשרות שוטרים פשטו היום בשעת בוקר מוקדמת על בתיהם של החשודים בעבירות סחר והפצת חומרים חשודים כסמים מסוכנים מסוגים של: קוקאין, חשיש, מריחואנה, MDMA, אקסטזי. 

22 החשודים שנעצרו בפעילות המשטרה בחשד לסחר והפצת חומר חשוד כסם מסוכן, מתגוררים באזורים שונים באזור הדרום בגילאי 19-50 והם יובאו מהלך היום לדיון בבימ"ש השלום בבאר שבע.


תגובות

End of content

No more pages to load