• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טקס האזכרה העירוני לרבין נערך במקיף רבין בבאר שבע

טקס האזכרה העירוני לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין נערך במקיף רבין בבאר שבע, במלאת 24 שנים לרצח

צילום: סלי פטל

טקס יום הזכרון, "התקווה באדם", בוצע על ידי תלמידי התיכון ע"ש רבין, בבימויה וניהולה המוסיקלי של אריאלה בנימין דומפרוכט ובהפקתה של יעל אלבז.

הטקס התקיים בנוכחות דר' חצפי זוהר, מ"מ ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, סגני ראש העיר וחברי מועצת העיר, הגב' זהבה הראל- ראשת מנהל החינוך, הגב' רחל פלג- מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי, הגב' רחל אניסמן, מפקחת בית הספר.

הטקס עסק בתקווה שבאדם, נגע בערכים של סובלנות, קבלת השונה ושמירה על ערכי הדמוקרטיה. בטקס השתתפו תלמידים רבים משכבות גיל שונות בביה"ס ומרקעים שונים, בהם גם תלמידי החינוך המיוחד, כאשר תלמידי שכבה יא' היו אחראים על תפעול מערכת ההגברה והתאורה.

שמשון רפאל ונגרובר, מנהל מקיף רבין, אמר בנאומו בטקס, "עלינו הדור שחווה את המשבר ועל מערכת החינוך מוטלת חובה כפולה: גם לספר את הסיפור ולהנחיל לדורות הבאים את הלקחים הנובעים ממנו, לזכור ללמוד להקפיד להישמר מכל אבק שנאה אלימות ואטימות כלפי הזולת, וגם להוליד מתוך המשבר את הדבר חדש. דבר חדש ואמיתי יכול להיוולד מתוך מפגש פורה בין זרמים שונים. השלב הבא בתקומת ישראל בארצו יכון כאשר כל הזרמים השונים ישלבו ידיים, יקבלו על עצמם את כללי הדמוקרטיה וימשיכו יחדיו מתוך כבוד הדדי. מערכת החינוך מחויבת לסלול את הדרך ולטעת זרעים של כבוד הדדי, של עין טובה, שיח מכבד של מוסר וערכים ע"מ שבעתיד נראה פה חברה שיודעת להתנהל ביחד תוך מציאת איזונים משותפים, אנו נוטעים היום כי אנו מאמינים באדם, התקווה היא באדם". 

צילום: סלי פטל

צוות בית הספר נרתם לעשיה אחרת בהפקת הטקס, כשמספר רב של תלמידים היו שותפים לעשייה, "לא ויתרנו על אף אחד ולמרות הקשיים הרבים, הן הטכניים והן הפרסונאלים, העשייה הדביקה את כול באי בית הספר וכולם חשו את הרוח ואת המשמעות של ארוע זה", סיכם רפאל ונגרובר.

ליזה ברוסילובסקי, תלמידת יב'1 שהשתתפה בטקס, אמרה, "טקס רבין היה הטקס הראשון שהשתתפתי בו, נהנתי, זאת הייתה חוויה בשבילי. למרות העומס הרב סביב ההכנות לטקס, ההשתתפות בו הרימה לי את הביטחון ויצרה לי קשרים חברתיים, באמצעות העבודה על הטקס, נחשפתי יותר לסיפור על רצח רבין ויותר הבנתי את ההשפעה עלינו כחברה


תגובות

End of content

No more pages to load