• 05 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שרון מב''ש רצתה להיות רופאה - ומצאה את עצמה ביחידת הסייבר

שרון ביאנקי, בת 20, מב''ש, בוגרת מקיף רגר, נמנית עם מסיימי קורס קציני קשר, תקשוב וסייבר. ''מאז שהתגייסתי, ידעתי שאני רוצה להיות קצינה'', היא מספרת

סג''מ שרון ביאנקי (צילומים: דובר צה''ל, Image by Pete Linforth from Pixabay)

לאחר שסיימו את קורס הקצינים בבה''ד 1, הגיעו הצוערים מאגף התקשוב וההגנה בסייבר ל'השלמה חילית" בבה''ד 7, בית הספר לקשר, תקשוב וסייבר.

מטרת ההשלמה הוא להכשיר ולהסמיך מפקדים: במהלך כ-4 חודשי ההשלמה עברו הצוערים תרגילים בשטח, שיעורים מקצועיים, הכשרות פיקוד, שיחות, הרצאות ופיתוח אישי. הקצינים החדשים עתידים להתחיל את דרכם כמפקדים מובילים באגף.

בין מסיימי הקורס היא שרון ביאנקי, בת 20 מבאר שבע. היא למדה בתיכון יצחק רגר והרחיבה מחשבים ופיזיקה, והשתתפה בתכנית לנגישות להשכלה גבוהה במסגרתה למדה רפואה.

היא התגייסה לקורס ניהול רשת מחשוב. שרון משתפת "בהתחלה לא ידעתי מה המשמעות של להיות מנהלת רשת ואף ניסיתי לשנות את השיבוץ. בסופו של דבר התגייסתי בראש פתוח וגיליתי תחום מדהים ששונה ממה שהתעסקתי בו עד כה ונסגר לי המעגל". 

בסיום הקורס היא שובצה בגדוד התקשוב של אוגדת עזה שם שירתה במשך כשנה. "אהבתי את השירות בגדוד. הגדוד הוא מקום משפחתי, אוהב, חם ומבצעי. כל חיילי הגדוד מאוחדים מאוד, נמצאים בכוננות מתמדת. שירתתי ככוננית רשת בחמ"ל- הייתי אחראית על הכשירות התקשובית בחמ"ל". 

"מאז שהתגייסתי ידעתי שאני רוצה להיות קצינה. רציתי לשאוף למקום הכי גבוה וידעתי שאני יכולה להמשיך לתת עוד ובתור קצינה תהיה לי השפעה גדולה יותר. אני שמחה שיצאתי לקורס, פיתחתי את עצמי מאוד לאורך התקופה, למדתי על עצמי וחשבתי הרבה על איך אני רוצה להיות כמפקדת". 

תגובות

End of content

No more pages to load