• 07 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתניהו התקשר בשבת לשריו: ''למנוע ממשלת מיעוט, תבעירו את השטח''

ראש הממשלה בחר להפר את השבת והתקשר לשריו, במטרה להבטיח שלא תוקם בשום מקרה ממשלת מיעוט. מהשרים ביקש: ''תבעירו את השטח''. האם ישראל הולכת לקראת בחירות?

נתניהו מטלפן (צילום ארכיון: משה מילנר, לשכת העיתונות הממשלתית)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

בשעה זו (20:30) נפגש יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ עם נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין. כמה שעות לפני כן, במהלך השבת, דבר שבדרך כלל הוא לא נוהג לעשות, קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו שיחת וועידה עם  שרי הליכוד וחברי הכנסת הבכירים שאינם שומרי שבת ואמר להם כי הוא יודע אישית כי יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ מתכוון להקים ממשלת מיעוט מפלגות: כחול לבן, העבודה מרץ ישראל ביתנו ובתמיכת המפלגות הערביות. 

עוד הוסיף וביקש מהם לייצר התנגדות ציבורית רחבה למהלך "תבעירו אותו" הדגיש והוסיף:" בחירות נוספות הן אסון אני יודע שצעד זה עשוי להיות כבר ביום שני הקרוב".


שר המדע ח"כ אופיר אקוניס שלא השתתף בשיחת הוועידה אמר: "אני יודע על שיחות דחופות מאוד שהיו בין ראשים חשובים מאוד כמו בני גנץ יאיר לפיד ועופר שלח עם נציגי הרשימה המשותפת".

ח"כ סעיד אלחרומי מהרשימה המשותפת אמר לברנז'ה NEWS: "הכדור עכשייו במגרש של בני גנץ עשינו לפני שבועיים את  הצעד הראשון ונפגשנו אתו העברנו לו בצורה הכי מדוייקת שיכול להיות את העמדה שלנו. בכדי לעשות הסטוריה ולעשות משהו אמיץ צריך מנהיג אמיץ . נשארו מספר ימים לבני גנץ להוכיח שהוא אכן כזה אם הוא יקבל פיק ברכיים נלך לבחירות שלישיות וזה מה שנתניהו רוצה . אני חושב שגנץ צריך לקבל החלטה אמיצה וללכת על ממשלת מיעוט לפתוח עוד הלילה במשא ומתן עם הרשימה המשותפת ושאר השותפים ומחר לגמור עם זה . אני יודע שאנחנו אמורים לקבל טלפון ממנו".

ואילו לפני שנפגש הערב עם הנשיא פנה יו"ר כחול לבן בני גנץ לנתניהו  בעקבות שיחת הועידה שניהל   ואמר :"ראיתי שהשתמשת במונח מצב חירום בגלל שיש סיכויי ששלטונך הסתיים בקרוב .מצב חירום זה מאות טילים על אזרחי מדינת ישראל בוא למשא ומתן ישיר אתנו בלא בלוק החסינות".

תגובות

End of content

No more pages to load