• 05 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''רוסייה מגעילה'', ''שיבוא לכם פיגוע אמן'': פקחים הותקפו בקו 14

נוסעת בקו 14 תועדה כשהיא תוקפת מילולית פקחית ומאבטח במילים קשות ומאחלת ש''יבוא להם פיגוע באוטובוס''. יו''ר וועד עובדי דן ב''ש: ''מקרה חמור, נשקול השבתה, לא נשלים עם מציאות כזו''

הנוסעת מתעמתת עם המאבטח (צילום סלולרי)

''רוסייה מגעילה'', ''תחזור להודו, הלוואי יבוא לכם פיגוע באוטובוס'' - אלה ומשפטים אחרים אמרה נוסעת בקו 14, היום, שני, למבקרת ומאבטח של חברת דן ב''ש. לנוסעת לא היה כרטיס בתוקף. כאשר המבקרת ביקשה מהנוסעת כרטיס בתוקף, שלא היה בידה, ביקשה את תעודת הזהות שלה על מנת למלא דוח אירוע. 

הנוסעת התפרצה על המבקרת בצעקות. גם המאבטח שניגש לסייע למבקרת ספג קללות: ''תחזור להודו, הלוואי יבוא לכם פיגוע, אין פיגועים באוטובוסים בבאר שבע, הלוואי יבוא לכם פיצוץ''. אחרי זה הנוסעת התחרטה על שכינתה את המבקרת ''רוסייה מגעילה'' ואמרה ''יש גם רוסיות טובות''. נוסעים סיפרו כי זו לא התקרית הראשונה לה הם עדים.

וידאו: התיעוד הקשה מקו 14 (צילום סלולרי)
​​​​​​​


נוסעים בקו 14 נדהמו לראות את המחזה. המשטרה הוזעקה. הנוסעת כעסה על כי עיכבו אותה: ''אני צריכה להגיע לעבודה, עכשיו פריציפ אני לא משלמת'', פלטה בכעס. נוסעים שהיו בקו סיפרו שהיו בהלם מהתגובה של הנוסעת ומדבריה בעלי האופי הגזעני. השוטר שהוזמן לאירוע בדק את הפרטים, מאחר והנוסעת טענה שהוכתה ושכחה שהנסיעות מתועדות במצלמות אבטחה. הנוסעת ביקשה שעיצרו את המאבטח והמבקרת, השוטר חשב אחרת. 

יונס אבו ג'מעה, יו''ר וועדת העובדים של דן ב''ש, קיבל הערב את פרטי האירוע. ''מדובר בתקרית חמורה ולצערי, זוהי מציאות עבודתם של הפקחים והנהגים בב''ש. אנחנו באנו לשרת את תושבי העיר, הנהגים, המאבטחים והמבקרים שלנו עובדים קשה וסופגים אלימות בהיקף חריג, על בסיס יומי. אין לי הסבר לזה. מחר, שלישי, תיערך ישיבה בעניינם של המבקרים והמאבטחים בחברה. ייתכן ונשקול צעדים, לרבות השבתה של עבודתם''.

יונס אבו ג'מעה, יו''ר וועד עובדי דן ב''ש (צילום עצמי)

יונס מספר, כי הוא עד לעבודה הקשה של הנהגים: ''ראיתי נהגים מסייעים לנוסעים מכל הלב. נהג סייע לנוסע ליד הקונכייה, שמאוד התקשה להתנייע בכיסא הגלגלים שלו. נוסע שעלה ונסע תחנה אחת בלבד. ראה שמאוד קשה לו ולא חשב פעמיים. הוא לא היחיד, עוזרים על בסיס יומיומי, עובדים קשה, היחס הזה ממש לא מקובל ולא ברור. העובדים שלנו צריכים לחוש ביטחון, לתת שירות כמה שיותר טוב''.

נהג מסייע לנוסע, ליד קונכייה. ''עוזרים כל יום, וסופגים אלימות'' (צילום סלולרי)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load