• 03 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנשיא לגנץ ונתניהו: ''רוצים להשתגע? אך למה לגרור את כל העם''

ראש הממשלה נתניהו נעדר מטקס האזכרה הממלכתי לבן גוריון בשדה בוקר, הנשיא ריבלין לא חסך ביקורתו משני המועמדים, שלא מצליחים להקים ממשלה

הנשיא וחברי כנסת - בטקס (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

הבוקר נערך בשדה בוקר טקס האזכרה הממלכתי במלאות 46 שנים לפטירתו של דוד בן גוריון. בלט בהיעדרו ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו.

נשיא המדינה רובי ריבלין התייחס בנאומו למבוי הסתום בתהליך הרכבת הממשלה . "אני פונה אליכם מנהיגי ישראל - אתם מנהלים משא ומתן ארוך, מתיש  וחסר תוחלת כבר חודשים. ככתוב בשירו של חיים חפר: ''לא רוצים לישון, רוצים להשתגע''. ובכן יקיריי, לא ישנתם כבר חודשים ונדמה לי שאתם פשוט רוצים להשתגע . אם כך תרצו, השתגעו! אך מדוע לגרור יחד אתכם את העם בישראל? יש עוד זמן ואפשר לתקן - הגיעו להסכמות והחזירו את המדינה הזו למסלולה המתוקן".

וידאו: הנשיא ריבלין בטקס בשדה בוקר (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


הנשיא גם התייחס למשטר בישראל ולדמוקרטיה הנמצאת במשבר: "לא אפריז אם אומר שזוהי עת צרה למדינת ישראל ולמשטר במדינת ישראל, זו אינה עת צרה לצד פוליטי כזה או אחר. זוהי עת צרה לכולנו, אזרחי המדינה ושליחי הציבור בה. בשנה האחרונה נתקלנו פעם אחר פעם בלקונות פוליטיות וחוקתיות ובאנו במבוכה. שבוע אחר שבוע כותרות העיתונים מכריזות כי נקלענו הפעם למצב חסר תקדים לתרחיש שלא ניבא המחוקק, הלקונות הללו מעידות יותר מכל, על מצב הקיצון שאליו נקלענו".

"שתיקתו של החוק מול המצבים חסרי התקדים הם שיקוף של המרחק אליו נסחפה המערכת הפוליטית שלנו, ממסלול הזרימה השגרתי שלה אל השולייםהלא ברורים, הלא מוסדרים,הלא נהירים".

"הדמוקרטיה שלנו במשבר, אפילו משבר מתמשך, אך לא בסכנה כל עוד נדע ואם נדע להעריך את מסירות נפשו של היריב הפוליטי שלנו למדינת ישראל לגאולת ישראל, גם אם אנחנו חלוקים מכל וכל על דרכו הפוליטית נוכל לצאת מהמשבר".

עוד נשאו דברים השר יואב גלנט שהתייחס בנאומו למחלוקות בין הצדדים תוך הבעת תקווה כי יבואו לכדי פתרון: "גם הימים האחרונים מתאפיינים במשבר פנימי אחד מני רבים ולמאות הקשיים הנקודתיים . אני משוכנע שנצליח להתגבר .יש קשיים אך אנו נחושים לממש את חזונו של ראש הממשלה הראשון".

תגובות

End of content

No more pages to load