• 05 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בני נוער מרהט הציגו בתערוכת צילום יוקרתית - וקצרו שבחים

הפסטיבל הבינלאומי לצילום מטעם ארגון PHOTO IS:REAL נערך במתחם שרונה בתל אביב, בהשתתפות 250 אמנים מסביב לעולם. הצעירים מרהט תיעדו את חיי היומיום שלהם - וזכו להערכה רבה מצד המבקרים

הצעירים מרהט עם אנשי העמותה, בתערוכה בתל אביב (צילום: עמותת השחר החדש)

תערוכת צילומים מרגשת של נערים ונערות בני 17  מהעיר רהט  הוצגה  בפסטיבל הבינלאומי ה-7 לצילום (2019) מטעם ארגון PHOTO IS: REAL.  הנערים והנערות חשפו נקודות מבט אישיות אודות  אורח חייהם ורגשותיהם דרך הצילומים ברחבי העיר רהט. את הפסטיבל  לצילום פוקדים אלפי מבקרים מישראל וחו"ל ומוצגות בו מעל 40 תערוכות, של 250 אמנים מרחבי העולם, ומוצגות 30 תערוכות חברתיות- מהווה גאווה רבה מבחינתם.

צילום: הישאם אלנסאסרה

ההשתתפות של הנערים והנערות היא פרי יוזמה של ארגון השחר החדש הפועל לקידום בני הנוער הבדואי בחינוך, תעסוקה ומנהיגות- במסגרת תכנית ההעצמה ''עתיד בטוח''.

אורן לבון צלם חברתי, מטעם ארגון PHOTO IS:REAL,  הנחה והדריך את הנערים והנערות, "במהלך המפגשים בני הנוער חוו באופן בלתי פורמלי שימוש במצלמה/טלפון חכם ככלי לביטוי עצמי", מספר אורן,  "למרות קשיי השפה, התקבלתי בזרועות פתוחות והתלהבות על ידי בני הנוער שהשתוקקו ללמוד את הטכניקות השונות בצילום  ולמצוא את הדרכים המתאימות  לביטוי רגשותיהם.  בחשש רב ובצעדים  מדודים הנציחו את המרחב הציבורי, המרחב הפרטי והמשפחתי  ואפשרו לנו הצצה לעולמם ולנושאים המעסיקים אותם".

צילום: תימאא אלטורי​​​​​​​

ג'מאל אלקרינאוי, מנכ"ל עמותת השחר החדש: "התמונות מביעות את מציאות חייהם של הנערים והנערות. הפרויקט בשם PHOTO IS: VOICE, נתן הזדמנות לבני הנוער ברהט להביע את עצמם בדרך עצמאית ושונה, ודרך הצילומים הצליחו לפרוץ חומות של ניכור וליצור מגדלים  של תקווה, אנחנו בעמותת השחר החדש נמשיך להילחם לצמצום פערים חברתיים וחינוכיים למען בני הנוער הבדואי".

תגובות

End of content

No more pages to load