• 04 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום של גאווה דרומית: צפו בשיגור הלוויין של תלמידי שער הנגב

הלוויין ''דוכיפת 3'' שוגר מבסיס סאטיש דאוואן בהודו - ובשער הנגב הלב מתמלא בגאווה. ההישג האדיר של התלמידים, שבין אזעקה לאזעקה, מוצאים זמן לכבוש את החלל

תלמידי שער הנגב בבסיס השיגור באנדרה פראדש (צילום: פייסבוק)

רגע של נחת וגאווה בנגב: הלויין דוכיפת 3, אותו בנו תלמידי שער הנגב, שוגר בהצלחה מבסיס סאטיש דאוואן שבהודו. הלוויין נבנה על ידי תלמידים ישראלים בפרוייקט משותף של סוכנות החלל הישראלית, מועצה אזורית שער הנגב, המרכז למדעים הרצליה ויק"א. הלוויין תוכנן ונבנה על ידי התלמידים אביב לוי, מיטב אסולין ואלון אברמוביץ', תלמידי תיכון  בני 17. 

וידאו: השידור, כפי שהועבר בישראל
​​​​​​​

הלוויין נבנה בשתי תחנות קרקע ושני חדרים נקיים בשני בתי הספר, בשער הנגב ובהרצליה. הלוויין נדד בין שני בתי הספר, תקופה בהרצליה ותקופה בשער הנגב. צוות המנטורים מורכב ממהנדסים מנוסים מתעשיית החלל ומהאקדמיה נטלו חלק בפרויקט.

הבסיס ממנו שוגר הלוויין בהודו הינו אחד העסוקים: ממנו משוגרים לוויינים ממדינות רבות - ארצות הברית, איטליה, קזחסטאן וגם אלג'יר. 

וידאו: שידור השיגור מאנדרה פראדש, על ידי ערוץ דורדאסחן טי.וי 


דוכיפת 3 הוא לוויין חישה מרחוק הנושא עליו מצלמה במטרה לצלם את כדור הארץ, לחקור אותו ולהוות פלטפורמה למחקרים מדעיים ואקולוגיים. משימתו המדעית של הלוויין מציבה לא מעט אתגריים טכנולוגים חדשים, צילום הדורש הכוון מאוד מדויק בחלל וצריכת חשמל גבוהה. הלוויין ישוגר למסלול LEO בגובה של 550 ק"מ, מה שיאפשר לבצע ניסויים בצורה מבוקרת. תהיה לו יכולת טעינת תוכנה מהקרקע ויהיה ניתן לשלוח פקודות באמצעות פיקוח מהקרקע. בנוסף, הלווין נועד לתקשורת של חובבי רדיו.

תגובות

End of content

No more pages to load