• 10 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השר גלנט: ''לא נסכים אפילו לירי רקטה אחת''

''ביטחון ישראל עומד מעל הכל'' אמר הבוקר שר העליה והקליטה. בעזה כנראה לא קוראים את חשבון הטוויטר שלו, שכן מתחילת השנה נורו על הנגב למעלה מ-1,000 רקטות בלחימה וב''רגיעה''

חוליית משגרי רקטות מעזה (צילום ארכיון: Amir Farshad Ebrahimi / CC BY-SA 2.0)

אמירה של שר העלייה והקליטה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני מטעם מפלגת הליכוד, יואב גלנט, גרמה ללא מעט הרמות גבה הבוקר בנגב. השר כתב בחשבון הטוויטר שלו הבוקר כי: ''ביטחון ישראל עומד מעל הכל. ירי רקטה, אפילו אחת, הוא מעשה טרור וקריאת תיגר על נוכחותנו בארץ הזו - לא נסכים לכך. לא נקבל מצב בו יורים על ילדי ישראל ואנחנו עומדים מנגד - בטחונם ושלומם של ילדי ישראל ועוטף עזה עומד בראש סדר העדיפויות שלנו, כי הם העתיד של כולנו''.

וידאו: ירי רקטות על נתיבות, בבוקר בו פיקוד העורף הכריז על חזרה לשיגרה, תפס את הילדים בכיתות (צילומים שרצו ברשתות)


בעוטף עזה, נתיבות וגם בבאר שבע, לא הבינו את פשר הציוץ. מתחילת השנה נורו על יישובי הנגב למעלה מ-1,000 רקטות, במהלך סבבי הלחימה וגם במה שמכונה על ידי מערכת הביטחון ''רגיעה''. רקטות נורו על נתיבות כשפיקוד העורף הכריז על חזרה לשיגרה בסבב האחרון, ירי על שדרות בוצע בימי ''רגיעה'', בזמן שנערכו בעיר פסטיבל ושבת ארגון של בני עקיבא. 

הציוץ של גלנט
​​​​​​​
רק במהלך 2019 היו 3 סבבי לחימה, שכללו ירי גם לעבר מרכז הארץ. סבבי הלחימה הסתיימו ללא הכרעה, אלא בהסכמה שקטה על הפסקת אש מול הג'יאהד האיסלמי. בתגובה לירי הרקטות צה''ל הפציץ לרוב ''מתקני חמאס'' - למעשה מגרשים ריקים ופחונים. רק בשבוע שעבר נורו במהלך יממה אחת רקטות לעבר שדרות ויישובים בעוטף.

תגובות

End of content

No more pages to load