• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ערב מתוח בדרום: ירי רקטות על אשקלון, נתניהו הורד מהבימה

יורד מוקדם הערב: ירי רקטות לעבר שפלת החוף הדרומית, בזמן נאום ראש הממשלה, שהורד מהבמה והועבר למרחב מוגן

נתניהו מורד מהבמה בשל ירי טילים (צילום שרץ ברשתות העזתיות)

ירי רקטות הערב לעבר שפלת החוף הדרומית, בעת שראש הממשלה נשא נאום בחירות באשקלון. ראש הממשלה הורד מן הבמה והועבר למרחב מוגן. ההערכה היא כי הג'יאהד האיסלמי עומד מאחורי הירי הערב, איתות נקמה על חיסולו אל אל-עטה, שהוביל למערכה הקודמת. זהו גם ניסיון להשיג תמונת ניצחון והישג תודעתי.

וידאו: נתניהו מורד מהבמה באשקלון, בעקבות ירי רקטות לעבר העיר (סרטוני רשת)


ראש הממשלה הגיב הערב טוויטר ורמז על התגובה האפשרית: ''ההוא שירה בפעם הקודמת לא איתנו. מי שירה עכשיו – שיארוז את החפצים''. דובר צה''ל אומר הערב כי ''בהמשך לדיווח על התרעה, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על-ידי לוחמי ההגנה האווירית''.


הציוץ המאיים של נתניהו, מיד לאחר היריעל פי דיווח בעזה, מי שעומד מאחורי המתקפה הוא  בכיר בג'יהאד האיסלאמי, חליל בתאני,שהעביר ההוראה לירות רקטות לעבר אשקלון. דבר ביקורו של ראש הממשלה באשקלון פורסם קודם לכן ברשתות החברתיות. נגורמים בעזה מדווחים על פצצות תאורה מעל איזור רפיח וירי ממזל''ט לעבר בית בבית להאיה. על פי אותם גורמים, ספינות חיל הים תוקפות יורות לעבר מטרות בעזה.


הערב מאוד מתוח משני צדי הגבול. ביבנה היו מי שפתחו את המקלטים, אף כי אין הוראה כזו מפיקוד העורף. בעוטף עזה עוקבים בדריכות אחרי מה שייקרה בשעות הקרובות. בנגב יודעים כי חיסול של בכיר עזתי, בעקבות הירי הערב, יוביל למערכה נוספת, שלא תביא להכרעה, אלא תכניס את הגזרה הדרומית לימי ירי.
רק השבוע התרברב שר השיכון, יואב גלנט, כי לא יאפשר ולו ירי של רקטה בודדת לעבר הדרום. אמירתו זכתה ללא מעט ביקורת מתושבי הנגב, שמאסו במצב. הערב הוכיח כי זו הייתה אמירה תמוהה וריקה מתוכן.

במערכת הפוליטית, מתנגדיו של נתניהו מהירו להגיב: יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ אמר בעקבות הירי לדרום כי "המצב בו אזרחי ישראל נתונים לחסדי טרוריסטים וראש ממשלת ישראל לא יכול לסייר בחלק ממדינתו הוא תעודת עניות למדיניות הביטחון בדרום ואובדן הרתעה שאף מדינה ריבונית לא יכולה לקבל''.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר כי ''זו הפעם השנייה השנה שפעילי טרור ברצועת עזה משפילים את מדינת ישראל, וראש הממשלה שוב, בעיצומו של כנס בחירות, מורד מהבמה ונמלט למרחב מוגן. ההבדל היחיד הוא שבפעם הקודמת זה היה במהלך נאום באשדוד והפעם באשקלון. בין הפעם הזו לפעם הקודמת נתניהו המשיך להטיף ולקדם הסדרה מול החמאס, אבל האמת העגומה היא, שלא הייתה הסדרה ולא תהיה הסדרה. מה שיש זה כניעה לטרור ושום מכבסת מילים לא תשנה את המציאות שנקלענו אליה. נתניהו, שעוד ב-2009 הבטיח שכאשר הוא ייבחר ימוטט את שלטון החמאס, בינתיים ממוטט את ההרתעה הישראלית''.


תגובות

End of content

No more pages to load