• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלעדי: כך התבצע שוד השעונים הגדול בגרנד קניון

כפיר פרץ, מנהל חנות ''תכשיטי ישראל'' לא האמין למראה עיניו: חבורת פורצים נכנסת לחנות ולמרות אמצעי האבטחה, גונבת שעונים במאות אלפי שקלים. המשטרה טרם עלתה על זהות החשודים ובודקת כל פיסת מידע

באין מפריע: אחד החשודים פורץ את שער הברזל (צילום מסך)

כפיר פרץ, מנהל חנות ''תכשיטי ישראל'' בגרנד קניון רותח מזעם ולא בכדי: בפעם השניה תוך שנה, נכנסנים לחנות פורצים וגורמים נזק של מאות אלפי שקלים: ''החנות שלי מאובטחת כמו הפנטגון - ובכל זאת, פורצים מצליחים להיכנס באין מפריע ולמרות מצמלות האבטחה והמערכת שמיד עם הפריצה מפזרת עשן וגז פלפל, הפורצים הצליחו לגנוב שעוני יוקרה, בשווי 350,000 שקלים. שתבין, אנחנו לא רשת, אנחנו עסק משפחתי, עבורנו נזק בסדר גודל כזה הוא כבד וזה קורה בפעם השלישית: גם את החנות בדימונה פרצו''.

הפריצה האחרונה אירעה ביום שישי, ה-5 בדצמבר, בשעה 21:00. משפחת פרץ שומרת שבת ואת קדושת היום הפריע צלצול של בעל דוכן סמוך, שגם בו ניסו לטפל הפורצים. ''למחרת, עם צאת השבת, הגשנו תלונה במשטרה. הודיעו לנו שהתלונה בוטלה''. 

בסרטון מצלמת האבטחה ניתן לראות בבירור כיצד פורץ ראשון מגיע לזירה ואחרים מצטרפים אליו, פועלים באין מפריע. הפורצים הגיעו מצויידים בכלי עבודה, בחבורה, על פי הנראה גם בפנים גלויות. 

וידאו: הפריצה לחנות התכשיטים בגרנד קניון (צילום מצלמת אבטחה)
​​​​​​​


לכפיר טענות קשות על הנסיבות שאפשרו את קיום הפריצה והוא חש חוסר אונים אל מול המערכת. דבר הפריצה לא פורסם, על מנת לאפשר למצות את החקירה, אך נכון להיום, הפורצים מסתובבים חופשי. ''אני לא מבין כיצד מאבטחים רואים רכב שחונה במקום ביום שישי, כשהכל סגור וכיצד פורצים, מצויידים בלום חשמלי, מצליחים לפעול באין מפריע משך דקות ארוכות, מביל שייעצרו על ידי המאבטחים במקום''. 

הפוסט של כפיר זכה לשיתופים רבים ב''באר שבע ביחד''. תושבים ובעלי עסקים בבאר שבע קובלים על אובדן הביטחון האישי בעיר: ממכת גניבות של כלי רכב בסורוקה והסביבה, דרך בתי עסק שנאלצו לסגור אחרי פריצות חוזרות ונשנות, בהם סניף הדואר במקס אמות, כאשר בעלי עסקים במקום סיפרו על מכת פריצות

''כמה אמצעי אבטחה אפשר לשים בחנות? התקנו תריס חשמלי, שימנע או יעכב את חדירת הפורצים לחנות עד שיגיעו המאבטחים. החנות שלנו במיקום מרכזי. מאבטחים היו אמורים לראות שמשהו חריג מתרחש ועוד בשישי בלילה'', אומר כפיר. הוא מעלה שורה של תהיות וכועס על הנזק הכבד שנגרם לעסק שלו. במהלך השנה שוחחנו עם לא מעט בעלי עסקים בבאר שבע, שחשים שהעיר אינה בטוחה.

חבורת הפורצים בפתח החנות (מוקפים בעיגול אדום)​​​​​​​

''אני בא לתת שירות לתושבים, שלפעמים באמצע בלילה נתקלים בלי חלב, סיגריות, מטרנה, אוכל או כל דבר אחר'', סיפר לנו בעל פיצוציה. ''חוויתי פריצה, גנבו לי סחורה בעשרות אלפי שקלים ושום ביטוח לא מכסה לך את זה. עבודה של שנה הולכת לך פארש. הדרך היחידה זה לסגור מוקדם, כשמחשיך, אבל אם זה קורה שוב, אני שוקל לסגור את העסק בבאר שבע ולפתוח במקום אחר. תבין, אנחנו לא מליונרים, מנסים להתפרנס בכבוד, תחשוב על התורנים המסכנים בתחנות הדלק, שנשדדו מלא פעמים''. כתוצאה ממעשי השוד בבאר שבע בתחנות הדלק, חלק מחנויות הנוחות נסגרות בלילה.  

חקירת המשטרה: התיק במעמד על''ן - עבריין לא נודע

התיק במעמד עבריין לא נודע (על''ן). עם זאת המשטרה ממשיכה בחקירה. בזירת האירוע נאספו ממצאים, אך לא היה בהם כדי להעיד על זהות הפורצים. במקרים כאלה, התיקים נשארים פתוחים. לא אחת, הגנבים חוזרים על המעשה, או שבמצעים טעות בדרך או שמידע קונקרטי מגיע למשטרה. במקרים כאלה בבאר שבע, התברר כי לא מדובר במקצוענים, אלא בגנבים המותירים רמזים רבים בזירה או שלא יודעים לשמור על המידע בקרב חוג סודי ומצומצם. החקירה בינתיים נמשכת.

מהגרנד קניון בבאר שבע, אליו פנינו נמסר כי ''אין תגובה''. 

הפוסט המקורי של כפיר פרץ שנחשף ב''באר שבע ביחד'' ועורר שיח ציבורי רחב. רבים בבאר שבע דורשים, כבר הרבה זמן, הגברת הביטחון האישי מפני מעשי אלימות, עבירות רכוש וביריונות כביש.

​​​​​​​

קרא עוד:

אובדן הביטחון בב''ש: ''אחרי השוד השלישי בסניף, החלטתי לסגור''

המערב הפרוע בב''ש גובה מחיר: ''אנחנו לא יכולים להמשיך לתפקד''

צפו: רעולי פנים גונבים סחורה בעשרות אלפי שקלים מקניון שאול המלך

חשד: תושב ערערה ניסה לשדוד באיומי חרב פיצוציה בב''ש

תגובות

End of content

No more pages to load